Aktuality

Najväčším nepriateľom áut je zlý technický stav vozoviek

Najväčším nepriateľom áut je zlý technický stav vozoviek

Viete, aký vplyv má geometria kolies vášho vozidla na jeho jazdne vlastnosti? Viete, ako vám správne nastavená geometria kolies dokáže predĺžiť životnosť pneumatík?

Dobrý stav pneumatík a správne nastavenie geometrie vám hlavne v nepriaznivých podmienkach dokážu zachrániť život. Tento úkon sa v servisoch štandardne nevykonáva, obyčajne sa ho vozidlo dočká len vtedy, ak si to vyžaduje jeho technický stav.

V Motor-Car Bratislava v servise na Tuhovskej ulici vám stav geometrie zmerajú bezplatne, pri každej návšteve vášho auta v servise. Vďaka technológii Quick check drive takáto kontrola už netrvá štandardných 30 minút, ale iba necelé dve minúty.

Mercedes-Benz na Tuhovskej ulici v Bratislave je zatiaľ jediným servisom značky Mercedes-Benz, ktorý na Slovensku túto modernú technológiu využíva.

Nebola to malá investícia, ale už dnes vieme, že to bolo správne rozhodnutie. Sám som bol prekvapený zistením, aké množstvo áut má chybnú geometriu. Výrazný vplyv na to má technický stav našich vozoviek. Preto sme radi, že teraz je takto skontrolované úplne každé vozidlo v servise. Dokážeme tak predchádzať nežiaducim situáciám a zbytočným výdavkom na servisné úkony, ktoré môžu z dôvodu zlej geometrie kolies nastať,“ zhodnotil Marcel Gjacko, riaditeľ pre popredajné služby v Motor-Car Bratislava.

Najväčším nepriateľom áut je zlý technický stav vozoviek

Stav vášho vozidla je zaznamenaný a uložený do databázy, vaše auto tak vždy v tomto servise absolvuje túto procedúru a dáta z kontroly ostávajú uložené počas dvoch mesiacov. Takýto spôsob prevencie zaručí, že vaše auto bude mať dôkladne skontrolovanú geometriu kolies a dezén pneumatík. 

Z každej kontroly vám bude vystavený protokol, vy si tak môže zmerané údaje a výsledok z kontroly spoločne s technikom vyhodnotiť a rozhodnúť sa o ďalších krokoch. Zariadenie je „univerzálne“, teda nemeria len vozidlá značky Mercedes-Benz, ale aj vozidlá iných značiek. Dáta sú vždy porovnávané s dátami predpísanými daným výrobcom, váš Mercedes-Benz alebo auto inej značky tak budú mať v Motor-Car Bratislava modernú kontrolu vždy bezplatne a pravidelne.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Moto Guzzi V7 Stone 850 v auto motor a šport č. 8/2022 na strane 82
MOTO

Nefalšovaný zážitok / Test Moto Guzzi V7 Stone 850

Začiatok leta vyhnal teploty do šialených výšok. Preto keď sa nám v redakcii objavila žlto-čierna Moto Guzzi V7 Stone, hľadali sme spôsob, ako naplno využiť jej potenciál na schladenie sa. Keďže vieme, že Záhorie ponúka veľa zážitkov spojených s vodou, dlho sme neváhali.