Aktuality

Bratislava bude mať najmodernejší nabíjací hub v strednej Európe. Jeho výstavbu už zahájili

zse, city hub, nabíjanie
Vizualizácia ZSE City Hub.
Zdroj: YIM.BA | ZSE

Elektromobilita nie je horúcou témou len v automobilovom priemysle a medzi jednotlivými výrobcami. Čoraz častejšie sa týmto už nie tak veľmi alternatívnym spôsobom pohonu zaoberajú aj developeri, ktorí do návrhov svojich budúcich projektov zahŕňajú aj štýlové nabíjacie miesta.

Jedno z nich práve v týchto dňoch vyrastá v srdci hlavného mesta Slovenska. Pôjde nielen o najmodernejší nabíjací hub na Slovensku a zároveň o vlajkovú loď ZSE.

Vysoký nabíjací výkon s bohatým zázemím

Práve Západoslovenská energetika, a.s. patrí so svojim ZSE Drive medzi lídrov v podpore ekologickej mobility na našom území. Jej nabíjacie stanice sa nachádzajú vo viacerých mestách a na viacerých dôležitých dopravných úsekoch.

Ako informuje portál Yes in My Bratislava (YIM.BA), výstavba najmodernejšieho nabíjacieho hubu na Slovensku sa už oficiálne začala. ZSE s prvotnou myšlienkou podobného projektu prišlo už v roku 2018, kedy bol návrh City Hubu po prvýkrát predstavený.

zse, city hub, nabíjanie
Projket nabíjacieho City Hubu sa rozprestiera v novom centre Bratislavy. Nabíjanie bude možné s výkonom až 350 kW.
Zdroj: YIM.BA | ZSE

Nabíjací hub sa spoločne so zázemím bude rozprestierať v novom srdci Bratislavy, konkrétne medzi ulicou Landererova, developerským projektom Penty s názvom Sky Park a areálom ZSE. City Hub má obsahovať 6 nabíjacích stojanov s výkonom až 350 kW a obchodný priestor s rozlohou 150 štvorcových metrov. Ten bude slúžiť na predaj občerstvenia aj ako showroom elektrických vozidiel.

Benefitom celého projektu je, že bude spĺňať najprísnejšie energetické štandardy a taktiež bude mať „zelenú“ strechu.

Prvý svojho druhu

Nový nabíjací hub bude svojím vzhľadom korešpondovať s dizajnom okolitých stavieb a tým pádom medzi ne dokonale zapadne. Pôvodný zámer bol začať s výstavbou už v roku 2020, avšak aj kvôli celosvetovej pandémii ochorenia COVID-19 sa plány posunuli o dva roky.

Kedy bude City Hub oficiálne dokončený zatiaľ nie je známe. ZSE sa k výstavbe projektu nateraz bližšie nevyjadrila. Z pohľadu Západoslovenskej energetiky, a.s. však ide o kľúčový projekt. City Hub je prvý nabíjací hub svojho druhu od ZSE v strednej Európe. Cieľom spoločnosti je v budúcnosti podobné nabíjacie centrá dostať do viacerých miest a celkovo sieť hubov značne rozšíriť.

Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie