Vyskúšajte si nový Megane E-TECH Electric a ďalšie e-autá od Renaultu. Môžu byť pre vás vhodné, aj keď si to dnes nemyslíte

Už tento týždeň Renault štartuje svoju E-TECH Tour po Slovensku, v celkovo 8 lokalitách umožní komukoľvek vyskúšať vozidlá s pohonmi E-TECH. Avizuje aj program vhodný pre deti.
Vydané Text: 
Elektrifikované automobily sa ešte aj dnes stretávajú s častým nepochopením. Samozrejme, že zarytých odporcov nepresvedčia žiadne argumenty a rovnako nemožno pohnúť ani fanatickými priaznivcami e-mobility. Lenže väčšina motoristov, to sú tí v strede, je skôr nerozhodných a **potrebuje dostatok informácií, aby si názor spravili sami**. Práve táto skupina je pre automobilky aj celú ekonomiku najdôležitejšia, pretože v nej je dostatok potenciálu na to, aby sa rozhodovala triezvo, podľa vlastných potrieb a možností a aby tak dala spätnú väzbu výrobcom, ako tie autá majú vyrábať. Už dnes môžeme s určitosťou povedať, že plug-in hybridy, hybridy a elektrické autá sú plne vhodné pre väčšinu slovenských motoristov. Dokonca sú elektromobily častokrát oveľa vhodnejšie, než autá so spaľovacím pohonom, a to najmä s ohľadom na nízke prevádzkové náklady, menej náročný servis a fakt, že motoristi obyčajne jazdia relatívne krátke denné vzdialenosti. V prípade plug-in hybridov a hybridov sa o vhodnosti už ani nemusíme baviť, pretože na rozdiel od elektromobilov ponúkajú možnosť výberu pohonu. **Značka Renault teraz na Slovensku organizuje E-TECH Tour**, sériu deviatich podujatí, na ktorých budú špecialisti na elektrické a elektrifikované pohony v automobiloch odpovedať na otázky verejnosti a tiež **značka umožní, aby si ľudia vyskúšali automobily s týmito pohonmi**. K dispozícií bude celkom šesť elektrických, hybridných a plug-in hybridných modelov Renault, vrátane aktuálne silno rezonujúceho **Megane E-TECH Electric**. Testovacie jazdy a celé poradenstvo bude zadarmo a Renault avizuje aj to, že sa nebudú nudiť ani deti, ktoré by nemali obísť naprázdno. Bude to fungovať tak, že prítomní sú budú môcť vozidlá rezervovať – rezervácia je možná vždy od 10:00 do 19:00 (t. j. posledná jazda sa uskutoční o 18:30) a každý účastník si môže vyskúšať až 3 vozidlá. Podrobnosti sú na webstránke [etechtour.renault.sk](https://etechtour.renault.sk/).
**Zastávky E-Tech Roadshow 2022 sú nasledovné**: * 10. a 11.6. – **Bratislava**, Aupark Shopping Center * 15.6. – **Nitra**, OC Galéria * 16.6. – **Banská Bystrica**, Europa Shopping Center * 17.6. – **Prešov**, EPERIA Shopping Mall * 18.6. – **Košice**, OC Atrium Optima * 23.6. – **Trenčín**, OC Laugaricio * 24.6. – **Trnava**, OC Galéria * 25.6. – **Bratislava**, Bory Mall

Renault Megane E-TECH vyniká v ochrane detí, ukázali nárazové testy EuroNCAP

VIDEO. Elektrický Megane E-TECH má najlepšiu ochranu detí spomedzi všetkých áut testovaných v tomto roku.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk
ODPORÚČANÉ


Test motocykla

Ako pierko / Yamaha RayZR

 • Ak hľadáte malé, ľahké a obratné premiestňovadlo do mesta, prichádza Yamaha s niečím, čo vás môže zaujať. Navyše nestojí veľa peňazí a o jeho spoľahlivosti vôbec netreba pochybovať.

    
 • Servis

  Nevydržali ani 100 000 km: Desať najhorších áut v teste odolnosti

 • Uvažujete nad kúpou nového auta a jeho dlhodobá spoľahlivosť je pre vás kľúčová? Potom by ste mali poznať výsledky nemeckých testov dlhodobej odolnosti áut. Nedopadli dobre ani pre nemecké značky.

   Dlhodobým testom odolnosti prešlo viac ako 100 áut. 
 • Predstavenie

  Viac dynamiky / Lexus UX 300h

 • Keď je niečo dobré, už sa toho nechytajte. Alebo to ešte vylepšite! Lexus sa pri svojom mimoriadne úspešnom modeli UX vybral tou druhou cestou. Obľúbený luxusný crossover je teraz ešte dynamickejší. Privítajte vylepšenú verziu UX 300h.

    
 • Rozhovor

  Prvoradá je spokojnosť našich zákazníkov, hovorí Erika Tanečková z TANEX TRNAVA, ktorý predáva aj SsangYong

 • Spoločnosť Tanex s. r. o. je tu s nami už vyše 30 rokov. Začala predajom ojazdených automobilov a časom sa vypracovala na obľúbeného predajcu a poskytovateľa širokého spektra služieb motoristom. Nedávno pribudla pod jej krídla aj značka SsangYong. To je skvelý námet na rozhovor s konateľkou spoločnosti, Erikou Tanečkovou.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024 
 • Auto pre život / Test Nissan Townstar Combi

 • Máte radi spontánnosť, žijete naplno a vychutnávate si, čo deň prinesie? Nissan Townstar je auto, ktoré vás pri tom rado bude sprevádzať.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024 
 • Športový crossover

  Predstavujeme CUPRA Formentor: Rodí sa ikona

 • Model Formentor vznikol ako prvý vlastný model značky Cupra. Pri prvom predstavení vyvolal rozruch a vzbudil veľký záujem, čím pomohol, že sa nová značka naplno presadila. Odvtedy sa Cupra zapísala do povedomia a Formentor si získal mnoho priaznivcov.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024