Aktuality

Vyskúšajte si nový Megane E-TECH Electric a ďalšie e-autá od Renaultu. Môžu byť pre vás vhodné, aj keď si to dnes nemyslíte

Elektrifikované automobily sa ešte aj dnes stretávajú s častým nepochopením. Samozrejme, že zarytých odporcov nepresvedčia žiadne argumenty a rovnako nemožno pohnúť ani fanatickými priaznivcami e-mobility. Lenže väčšina motoristov, to sú tí v strede, je skôr nerozhodných a potrebuje dostatok informácií, aby si názor spravili sami. Práve táto skupina je pre automobilky aj celú ekonomiku najdôležitejšia, pretože v nej je dostatok potenciálu na to, aby sa rozhodovala triezvo, podľa vlastných potrieb a možností a aby tak dala spätnú väzbu výrobcom, ako tie autá majú vyrábať.

Už dnes môžeme s určitosťou povedať, že plug-in hybridy, hybridy a elektrické autá sú plne vhodné pre väčšinu slovenských motoristov. Dokonca sú elektromobily častokrát oveľa vhodnejšie, než autá so spaľovacím pohonom, a to najmä s ohľadom na nízke prevádzkové náklady, menej náročný servis a fakt, že motoristi obyčajne jazdia relatívne krátke denné vzdialenosti. V prípade plug-in hybridov a hybridov sa o vhodnosti už ani nemusíme baviť, pretože na rozdiel od elektromobilov ponúkajú možnosť výberu pohonu.

Značka Renault teraz na Slovensku organizuje E-TECH Tour, sériu deviatich podujatí, na ktorých budú špecialisti na elektrické a elektrifikované pohony v automobiloch odpovedať na otázky verejnosti a tiež značka umožní, aby si ľudia vyskúšali automobily s týmito pohonmi. K dispozícií bude celkom šesť elektrických, hybridných a plug-in hybridných modelov Renault, vrátane aktuálne silno rezonujúceho Megane E-TECH Electric.

Testovacie jazdy a celé poradenstvo bude zadarmo a Renault avizuje aj to, že sa nebudú nudiť ani deti, ktoré by nemali obísť naprázdno. Bude to fungovať tak, že prítomní sú budú môcť vozidlá rezervovať - rezervácia je možná vždy od 10:00 do 19:00 (t. j. posledná jazda sa uskutoční o 18:30) a každý účastník si môže vyskúšať až 3 vozidlá. Podrobnosti sú na webstránke etechtour.renault.sk.

Zastávky E-Tech Roadshow 2022 sú nasledovné:

    1. a 11.6. – Bratislava, Aupark Shopping Center
  • 15.6. – Nitra, OC Galéria
  • 16.6. – Banská Bystrica, Europa Shopping Center
  • 17.6. – Prešov, EPERIA Shopping Mall
  • 18.6. – Košice, OC Atrium Optima
  • 23.6. – Trenčín, OC Laugaricio
  • 24.6. – Trnava, OC Galéria
  • 25.6. – Bratislava, Bory Mall

Prečítajte si aj:


Renault Megane E-TECH vyniká v ochrane detí, ukázali nárazové testy EuroNCAP

ERIK STRÍŽ


Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie