Aktuality

Je to oficiálne! Mitsubishi Colt sa vracia na Slovensko!

Spomínate si na Mitsubishi Colt? Sympatické mestské vozidlo s malým kufrom a živým charakterom bol nepochybne ideálnym autom do mesta, pretože mal nízke prevádzkové náklady a šikovné rozmery, ktoré priali parkovaniu. Dnes je najmenším modelom slovenského zastúpenia Mitsubishi model Space Star (test Space Star nájdete tu)a nemožno ho porovnávať so žiadnym iným modelom v jej portfóliu.

Teraz však nastal malý historický okamih: automobilka dnes oficiálne oznámila, že pripravuje skorý príchod modelu Colt späť do Európy, teda aj na náš trh. Nebude ale menší ako Space Star.

Nový Mitsubishi Colt 2023/2024

Spoločnosť Mitsubishi Motors Europe dnes oznámila, že sa po bezmála 10 rokoch vracia do európskej triedy malých vozidiel (segment B) s päťdverovým hatchbackom COLT novej generácie, ktorého uvedenie do predaja je naplánované na jeseň roku 2023.

Nový COLT sa zaradí vedľa modelu Space Star, nedávno oznámeného nového ASX po 13 rokoch a plug-in hybridného Eclipse Cross PHEV, a výrazne tak rozšíri pokrytie kľúčových segmentov európskeho trhu v rámci značky Mitsubishi. Nová modelová ponuka osobných vozidiel tak bude od roku 2023 zahŕňať hatchbacky a modely SUV, vrátane elektrifikovaných pohonov.

Mitsubishi Colt 7. generácie (2023/2024)
Mitsubishi Colt 7. generácie (2023/2024)

Označenie COLT, vôbec prvýkrát použité v roku 1962, sa pýši dlhou tradíciou, ktorá zahŕňa nespočetné množstvo generácií prevažne kompaktných modelov predávaných po celom svete. Názov COLT sa tak postupne stal jedným z najznámejších modelových označení vozidiel Mitsubishi. V Európe sa medzi rokmi 2004 a 2014 predalo cez 403 957 vozidiel poslednej generácie, vyrábaných aj priamo v tomto regióne.

Mitsubishi Colt 2. generácie (1983)
Mitsubishi Colt 2. generácie (1983)

Nový COLT ponúkne veľkorysú výbavu vrátane najnovších technológií aj kompletnú škálu pohonov. Vozidlo sa bude vyrábať v tureckom závode Bursa spoločnosti Renault. COLT podobne ako ASX novej generácie bude postavený na podvozkovej platforme CMF-B aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi.

Frank Krol, prezident a generálny riaditeľ Mitsubishi Motors Europe, príchod nového Mitsubishi Colt komentuje nasledovne:

„Príchod nového hatchbacku COLT a už oznámeného nového ASX v roku 2023 zásadným spôsobom rozšíri našu produktovú ponuku – vedľa základného modelu Space Star a plug-in hybridného prevedenia Eclipse Cross PHEV. Mitsubishi Motors sa v triede malých vozidiel chváli dlhou históriou a samotné označenie COLT je priamo synonymom tohto segmentu – už sa tešíme, až začneme písať novú kapitolu v príbehu COLT aj značky Mitsubishi Motors v Európe.“

Mitsubishi Colt 6. generácie (2004)
Mitsubishi Colt 6. generácie (2004)

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?