Aktuality

Slovenskí motoristi by mali spozornieť! Bolo objavené riziko požiaru u viac než 100 000 vozidiel

Volkswagen Group zvolá celosvetovo viac ako 100 000 plug-in hybridných vozidiel kvôli riziku požiaru, uviedol hovorca automobilky.

Značka VW zvolá 42 300 vozidiel modelov Passat, Golf, Tiguan a Arteon, zatiaľ čo Audi zvolá 24 400 vozidiel. Zasiahnuté by mali byť aj agregáty v modeloch značiek Seat a Škoda. Podľa evglobe.com sú na zozname zvolávacej akcie obľúbené plug-in hybridné modely Octavia a Superb modelového roku 2021 v celkovom počte 22 000 vozidiel.

Je tak pravdepodobné, že zvolávacia akcia sa bude týkať aj vozidiel predaných na slovenskom trhu. Ich majitelia budú informovaní priamo výrobcom, prípadne dôjde k vyriešeniu tejto chyby pri najbližšej garančnej prehliadke vozidla. Oprava bude, pochopiteľne, pre majiteľov vozidiel bezplatná.

Podľa oficiálneho vyhlásenia výrobcu, dôvodom veľkej zvolávacej akcie je riziko požiaru spôsobené nedostatočne izolovanou vysokonapäťovú batériou.

Denník Bild v tomto smere citoval nemeckú federálnu kanceláriu pre motorové vozidlá, podľa ktorej „nedostatočné upevnenie krytu motora môže viesť ku kontaktu s horúcimi časťami a následne k požiaru“, pričom dodal, že v Nemecku už bolo hlásených 16 takýchto prípadov.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie