Aktuality

FOTO: Takto bude vyzerať nový Volkswagen Passat! Prežije len vo verzii kombi

Pokles predajov v segmente stredne veľkých sedanov viedol niekoľkých výrobcov k úplnému vyškrtnutiu z ponuky, alebo obmedzeniu výroby len pre vybrané trhy. Volkswagen si pre svoj Passat vybral akúsi strednú cestu – ukončil výrobu menej žiadaného sedanu a v ponuke bude naďalej žiť jeho praktickejšia karosárska verzia Variant.

Ten by sa mal čoskoro ukázať aj vo svojej novej generácii a maskované prototypy už nadšenci mohli zastihnúť pri testovaní v reálnej premávke. Tým nám Volkswagen nenápadne naznačuje, že napreduje s vývojom novej generácie a zároveň prezrádza základné črty. Keďže hovoríme o značke Volkswagen, dizajnovú revolúciu azda nikto neočakáva. Napriek tomu prvé snímky prezrádzajú o niečo dynamickejšiu siluetu pripomínajúcu natiahnutý Golf Variant. Neoficiálne zdroje prezrádzajú, že aj predná časť by mala vzhľadom nadviazať na spomínaný Golf, pričom zaujímavosťou majú byť prepojené zadné svetlomety.

O pohonných jednotkách veľa nevieme, ale rátame s radom mild-hybridných benzínových, plug-in hybridných a (pre európske trhy) naftových motorizácií. Pokračovať pravdepodobne bude aj zvýšená verzia Alltrack, ktorá zapadne do davu crossoverov.

Prečítajte si aj:


Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie