Aktuality

Poradca pri kúpe VW T-CROSS: Vyskladať si malý crossover nebolo nikdy jednoduchšie!

Pri konfigurácii modelu T-Cross jednoducho nemôžete spraviť chybu. Volkswagen si dal záležať na tom, aby bol výber nového auta čo najjednoduchší.

Aj preto máte k dispozícii len dva prehľadné výbavové stupne, pričom už základný Life (od 16 490 eur) disponuje všetkými najdôležitejšími bezpečnostnými či komfortnými prvkami, ktoré budete v aute potrebovať. Samozrejmosťou sú napríklad elektricky ovládané okná vpredu aj vzadu, klimatizácia Climatic, multifunkčný kožený volant, LED denné svetlá či disky z ľahkej zliatiny. Fanúšikov asistenčných a multimediálnych systémov tiež poteší prítomnosť funkcie Lane Assist pre udržiavanie v pruhu alebo systém núdzového brzdenia, ktorý môžete nastavovať prostredníctvom 6,5“ dotykovej obrazovky infotainmentu s podporou hands-free pre mobilné telefóny.

Volkswagen T-Cross: Poradca pri kúpe (2021)
Všetko na správnom mieste. Klasické usporiadanie ovládačov na palubnej doske za volantom oceníte, nechýbajú však ani pokročilé multimediálne funkcie infotainmentu
Volkswagen T-Cross: Poradca pri kúpe (2021)
Konektivita musí byť. Bezdrôtové nabíjanie či všade prítomné USB vstupy poskytnú aj zrkadlenie mobilu

Druhý stupeň výbavy Style (+1 400 eur) ponúka navyše LED hlavné svetlomety, adaptívny tempomat ACC a väčší dotykový displej infotainmentu s kvalitnejšou audiosústavou (6 reproduktorov) a ambientné osvetlenie v interiéri. Vyšší stupeň výbavy tiež môžete jednoducho identifikovať podľa väčších 17“ diskov kolies a chrómových exteriérových doplnkov.

Volkswagen T-Cross: Poradca pri kúpe (2021)
Malý, ale šikovný! Okrem posúvania a sklápania zadnej lavice viete v modeli T-Cross zložiť do roviny aj sedadlo spolujazdca. Vďaka tomu môžete prevážať aj dlhé predmety

Pokiaľ však chcete na ceste skutočne vyniknúť, navyše k ponúkaným stupňom výbavy prináša Volkswagen možnosti individualizácie prostredníctvom dizajnových paketov, ktoré ponúkajú štýlové farebné doplnky interiéru aj exteriéru upravujúce vzhľad spätných zrkadiel, obkladov na palubnej doske či samotných sedadiel. K dispozícii sú tri varianty, a to Black (čierna), Dark Denim (tmavomodrá) alebo Penny Coper (medená).

Jazda T-Cross
Volkswagen T-Cross: Poradca pri kúpe (2021)
Vyššia karoséria, krátke previsy a veľké okná. Volkswagen T-Cross je ideálnym partnerom do mesta, kde sa vďaka širokému výberu farebných odtieňov rozhodne nestratí!

Pre skutočných fajnšmekrov si Volkswagen navyše pripravil aj paket R-Line, ktorý zásadne mení charakter malého T-Crossu. Okamžite zaujmú predovšetkým športové nárazníky s výrazným emblémom „R“ na čiernej mriežke chladiča. Pred nástupom do interiéru vás T-Cross privítajú dizajnové prahy dverí, športové sedadlá Carbon Flag a pedále z nerezovej ocele. Športové a elegantné detaily nájdete v celom interiéri, pričom dokonalú športovú atmosféru dotvára výborný športový volant a čierny strop podčiarkujúci expresívny vzhľad modelu T-Cross

Volkswagen T-Cross: Poradca pri kúpe (2021)
Úsporné a ľahké trojvalce sa nestratia v meste ani na diaľnici, dynamickí šoféri ocenia prítomnosť 1.5 TSI

VW T-CROSS: Motorizácie

Pod kapotou modelu T-Cross v súčasnosti nájdete výhradne benzínové agregáty. Naftu, hybrid ani zemný plyn malý crossover neponúka.

Základom je benzínový trojvalec 1.0 TSI s výkonom 70 kW (95 k) spriahnutý s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. K dispozícii je tiež výkonnejšia 81 kW (110 k) verzia litrového trojvalca v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou, alebo sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG.

Vrcholom ponuky je obľúbená benzínová štvorvalcová motorizácia 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k), ktorú výrobca kombinuje výhradne so sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG a s vyšším stupňom výbavy Style.

  • 1.0 TSI (70 kW) je výborný motor do mesta s dostatočným krútiacim momentom a nízkou spotrebou paliva. Na dynamiku môžu mať vplyv dlhé prevody päťstupňového manuálu.
  • 1.0 TSI (81 kW) je výkonnejšia verzia litrového trojvalca a poradí si aj s diaľničným tempom, kde využijete lepšiu dynamiku pri predbiehaní. Nízku spotrebu pri zaťažení zabezpečí dostupná automatická prevodovka.
  • 1.5 TSI (110 kW) je štvorvalec, ktorý už dokáže s T-Crossom pekne zamávať. Užijú si ho predovšetkým vodiči, ktorí obľubujú dynamickú jazdu. Napriek vyššiemu výkonu sa spotreba vďaka automatickej prevodovke drží stále príjemne nízko.

Pre koho je vhodná ktorá motorizácia?

NÁŠ NÁZOR 1.0 TSI 70 kW 1.0 TSI 81 kW 1.5 TSI 110 kW
Druhé auto do rodiny ideálne odporúčame na zváženie
Rodina menej vhodné na zváženie ideálne
Seniori odporúčame ideálne menej vhodné
Mladý pár menej vhodné odporúčame ideálne
Podnikateľ menej vhodné na zváženie ideálne
Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie