Aktuality

Bola vyhlásená najdôveryhodnejšia značka áut na Slovensku, súhlasíte s výsledkom prieskumu?

TEST Škoda Octavia Combi RS 1.4 TSI 180 kW (245 k) PHEV | Foto: Erik Stríž
Motoristický novinár Erik Stríž (Autoviny.sk, auto motor a šport) v Škode Octavia Combi RS 1.4 TSI PHEV

Ktorá značka áut je najlepšia? S touto otázkou sa ako motoristickí novinári stretávame veľmi často, je azda na druhom mieste za jednoznačne najčastejšou o tom, aké najlepšie auto sme šoférovali. Odpovedať na obe tieto otázky je oveľa ťažšie, než sa môže na prvý pohľad zdať. Čím viac skúseností máte, tým ťažšie sa vám rozhoduje o jednoznačnej odpovedi. Každý model a každá značka majú svoje pre a proti, pričom rozhodnutie je vždy závislé na tom, komu odpovedáte. Bugatti Chiron Super Sport 300+ môže byť impozantné inžinierske dielo pre najnáročnejších, ale s cenou tri a pol milióna eur je pre bežného motoristu natoľko vzdialené, že za hodnotnejšiu považuje aj Fabiu alebo Ceed. Veď na ten Chiron predsa nedá ani len strešné lyžiny, nehovoriac o nákladoch na pravidelné servisné prehliadky...

V zisťovaní spoľahlivosti automobiliek tiež neexistuje jednoznačný konsenzus na tom, ktorá je najlepšia, pretože opäť záleží na kontexte. Je celkom prirodzené, že technik v servise vám povie, že najčastejšie za ním chodia ľudia s autami značiek Škoda, Hyundai či Volkswagen, pretože sa ich predáva na našom trhu najviac. A záleží tiež na profile zákazníka - niekto vôbec nerieši, že sa mu na vozidle vyskytla drobná porucha a ponecháva jej riešenie až na garančnú prehliadku, iní volajú do autorizáku kvôli každej maličkosti, čo v konečnom dôsledku nepriaznivo ovplyvní poruchovosť vozidiel vzhľadom na počet predaných kusov.

Hodnotenie spoľahlivosti automobilových značiek je teda celkom netriviálna úloha a zvolená metodika hodnotenia a interpretácia výsledkov môžu zásadne ovplyvniť výsledky v akomkoľvek smere.

TEST Škoda Octavia Combi RS 1.4 TSI 180 kW (245 k) PHEV | Foto: Erik Stríž
Jedným z kľúčových prvkov výbavy Octavie RS sú vonkajšie a vnútorné estetické doplnky. Športovejšia Octavia udrie do oka, púta pozornosť pre prepracované detaily a celkovo agresívny vzhľad prednej časti.

Najdôveryhodnejšia je opäť Škoda

Jedným zo spôsobov, ako si overiť dôveryhodnosť automobilových značiek, je spýtať sa ľudí. Tak to robí aj organizátor ankety Najdôveryhodnejšia značka, do ktorej sa v tomto roku zapojilo 2 000 respondentov. Hodnotili produkty v 68 kategóriách, vrátane osobných automobilov.

Tento titul sa už piatykrát po sebe podarilo získať automobilke Škoda. Je tak jedinou značkou, ktorá triumfovala v prieskume vždy, keď bola táto kategória vyhlásená. Automobilka pritom zvíťazila u respondentov všetkých vekových kategórií, u mužov aj u žien. Rovnako tak potvrdila svoju dominantnú pozíciu na vidieku, v menších aj väčších mestách a zvíťazila vo všetkých krajoch.

Gratulujeme Škodovke k úspechu. Nižšie prikladáme odkazy na naše nedávne testy vozidiel značky Škoda:

Prečítajte si aj:


Nový Kodiaq je naživo naozaj krajší. Pozrite sa, čo Škoda vylepšila

ERIK STRÍŽ


Najdôležitejšia Škoda tohto desaťročia! Prvé jazdy s Enyaq iV nám odhalili dobré aj nepriaznivé stránky elektromobilu

Peter Orosz


TEST ŠKODA OCTAVIA COMBI RS iV: Našli sme vaše ďalšie auto

ERIK STRÍŽ


TEST Škoda Octavia iV: Vyskúšali sme, ako jazdí klasická Octavia s plug-in hybridom pod kapotou. Nesklamala?

David Hecl


Ktoré 7-miestne športové SUV? Porovnali sme SEAT Tarraco FR 4 a Škodu Kodiaq RS 4x4

ERIK STRÍŽ


TEST ŠKODA SUPERB Sportline za 50-tisíc: Nafta je niekedy na nezaplatenie

ERIK STRÍŽ


Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie