Aktuality

Nové Ferrari možno navrhne bývalý dizajnér Apple, Jony Ive

Spoločnosť LoveFrom, ktorej spoluzakladateľom je Jony Ive, sa stala partnerom automobilky Ferrari.
Spoločnosť LoveFrom, ktorej spoluzakladateľom je Jony Ive, sa stala partnerom automobilky Ferrari.

Automobilka Ferrari vstúpila do partnerstva s kreatívnou spoločnosťou LoveFrom, ktorú založili ex-dizajnér spoločnosti Apple, Sir Jony Ive, a Marc Newson.

LoveFrom založené len dvomi rokmi je niečo ako dizajnérska a multiúčelová spoločnosť pozostávajúca z vychytených dizajnérov, spisovateľov, filmárov a ďalších špecialistov z kreatívneho priemyslu. Prostredníctvom spoločnosti Exor, ktorú vlastní práve Ferrari, sa teraz plánuje angažovať v návrhu produktov talianskej automobilky. LoveFrom o tom informovala na svojej webstránke odkazujúc pritom na magazín Wallpaper.

Objavujú sa špekulácie, či Jony Ive napokon spoločne s Marcom Newsonom nenavrhnú aj celý automobil, momentálne to považujeme skôr špekulácie. Oficiálne tieto spoločnosti dohodli spoluprácu, aby „preskúmali množstvo kreatívnych projektov v oblasti luxusu“.

LoveFrom však môže byť spoluautorom projektov a ponúknuť riešenia napríklad pre interiér pripravovaného prvé elektrického Ferrari, ktoré sa už dnes má za potvrdené. Podľa vyjadrení automobilky má byť odhalené už v roku 2025 a pre LoveFrom je to obrovská príležitosť etablovať sa v autopriemysle.

Marc Newson a Sir Jony Ive, ktorých kreatívny kolektív LoveFrom oznámil dlhodobé partnerstvo s Ferrari.
Zdroj: David Bailey

Podľa oznámenia spoločnosti Exor, zverejneného 27. septembra 2021, „toto nové partnerstvo spojí legendárny výkon a excelentnosť spoločnosti Ferrari s bezkonkurenčnými skúsenosťami a kreativitou spoločnosti LoveFrom, ktorá definovala mimoriadne produkty, ktoré menia svet“.

Partnerstvo predstavuje prvý veľký projekt spoločnosti LoveFrom mimo Silicon Valley. Spoločnosť LoveFrom, ktorá pozostáva z dizajnérov, architektov, hudobníkov, filmárov, spisovateľov, inžinierov a výtvarníkov, bola založená v roku 2019 potom, čo Ive opustil pozíciu vedúceho dizajnu v spoločnosti Apple . Udržiava však blízky vzťah s Apple (bol prvým zákazníkom LoveFrom) a minulý rok firma začala spolupracovať s Airbnb pri návrhu novej generácie tovarov a služieb tejto platformy zdieľanej ekonomiky.

Zaujímavosťou, je Ive aj Newson sú vo Ferrari ako doma už dnes, pretože obaja sú zberateľmi týchto vozidiel. „Ako majitelia a zberatelia Ferrari nemôžme byť viac nadšení zo spolupráce s touto mimoriadnou spoločnosťou, a najmä s dizajnérskym tímom, ktorý odborne viedol Flavio Manzoni. Vidíme niekoľko jedinečných vzrušujúcich príležitostí na spoluprácu,“ uviedli.

Ferrari SF90 STRADALE, prvý plug-in hybrid talianskej automobilky
Ferrari SF90 STRADALE, prvý plug-in hybrid talianskej automobilky

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie