Aktuality

Škoda predstavila nový autobus pre MHD, pozrite sa do interiéru a pracoviska vodiča

Plzenská skupina Škoda Transportation predstavila nový autobus určený pre mestskú hromadnú dopravu (MHD), deväťmetrový D’CITY. Ide o najmenší model autobusu s naftovým motorom Cummins ISBE. Vznetový agregát vyvinie maximálny výkon 182 kW (244 koní) a vodič ho ovláda prostredníctvom automatickej prevodovky Allison.

Veľkosťou sa optimálne hodí do kľukatých mestských uličiek, keďže na výšku má trochu viac než tri metre (3 132 mm), je široký 2 400 mm a dlhý 9 536 mm. Interiér vozidla je priestranný a prevádzkovatelia si môžu pri objednávke sami podľa vlastných potrieb určiť počet sedačiek od 30 do 36 alebo upraviť konfiguráciu dverí i vybavenia.

Škoda D'CITY (2021)
Interiér autobusu určený pre cestujúcu verejnosť je pasažierom MHD dobre známy. Revolúcia sa nekoná, prím tu zohráva trvácnosť materiálov a bezpečnosť.

K štandardnej výbave vozidla patrí okrem iného klimatizácia, kamera pri cúvaní alebo nezávislé kúrenie s výkonom 32 kW.

Autobus tiež disponuje funkciou kneeling – nakláňanie vozidla pri každej zastávke. Pre osoby so zhoršenou pohyblivosťou má vo výbave aj vyklápaciu rampu.

Vzhľadom na predpokladané využitie v meste je maximálna rýchlosť autobusu 100 km/h.

Škoda D'CITY (2021)
Jednoduché a účelné pracovisko vodiča autobusu

Prečítajte si aj:


Pôsobivá rozmanitosť nového Fordu Transit: od dodávky po autobus

Redakcia (s)


Tlak obyvateľov aj médií zabral! Trnavské autobusy nakoniec klimatizáciu dostanú

Peter Orosz


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?