Aktuality

Aktualizované: Rusi vyberali Auto roka 2021. Ak ste čakali model od Lady či inej ruskej značky, výsledky vás určite sklamú

V ankete Automobil roka 2021 v Rusku vyhrala značka Kia dovedna v šiestich kategóriách
V ankete Automobil roka 2021 v Rusku vyhrala značka Kia dovedna v šiestich kategóriách

Prečítajte si aj:


Pri neustálom vylepšovaní motorov je nevyhnutné inovovať aj palivá

V Moskve boli vyhlásení víťazi ankety „2021 Russian Car of the Year“ - jedného z najprestížnejších ruských výročných automobilových ocenení. Najvyššie ocenenia v šiestich kategóriách získala značka Kia, o čom rozhodli Rusi v internetovom hlasovaní.

Kia je najpredávanejšou zahraničnou značkou v Rusku už sedem rokov po sebe s viac ako 200-tisíc autami predávanými ročne tri roky po sebe. Spoločnosť nedávno dosiahla míľnik dvoch miliónov predaných automobilov Kia od roku 2009 (rok, keď bol založený miestny import). Na ruskom trhu sa pritom predávajú modely, ktoré u nás k dispozícii nie sú, a to MPV Carnival, sedan K5 či crossover Seltos.

„Ruské auto roka“ je podľa slov Kie najväčší výskumný projekt na automobilovom trhu v krajine. Od 1. februára do 1. júna 2021 hlasovalo viac ako 1,5 milióna ľudí. Ruskí občania hlasujú online za svoje obľúbené vozidlá v rôznych segmentoch. V tomto roku bolo hodnotených 23 kategórií zo všetkých modelov zastúpených na ruskom trhu. O analýzu údajov sa pritom stará nezávislá výskumná spoločnosť Ipsos.

Hlasujúci ocenili modely Carnival (víťaz v kategórii „Minivany“), Sorento (stredne veľké SUV) a K5 („business class“). Kia Seltos druhýkrát za sebou predstihla konkurenciu v kategórii „kompaktných SUV“, zatiaľ čo pre subkompaktný hatchback Picanto sa víťazstvo v kategórii „Urban Car“ z roku 2021 stalo impozantným šiestym v rade. Prvýkrát v histórii v Rusku je spoločnosť Kia ocenená titulom „Obľúbená značka v masovom segmente“.

Prečítajte si aj:


Pozrite sa do kufra novej Kie Seltos

Nová Kia Optima K5 je kompletne odhalená, trúfa si na vyššiu triedu (fotogaléria)

ERIK STRÍŽ


Nová Kia Carnival/Sedona (2021) prichádza v 7, 8 a 11-miestnom vyhotovení

Redakcia (s)


TEST: Kia Sorento je rodinné auto roka, ukážeme vám prečo

ERIK STRÍŽ


Lacné malé auto s automatom: je toto splnený sen mladých? Test Kia Rio 1.0 T-GDi DCT

ERIK STRÍŽ


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie