Aktuality

Volkswagen zverejnil oficiálny dátum, keď ukončí predaj áut so spaľovacím motorom

TEST Volkswagen ID.3 1st. edition

Prečítajte si aj:


Pri neustálom vylepšovaní motorov je nevyhnutné inovovať aj palivá

„V Európe ukončíme obchod so spaľovacími vozidlami v rokoch 2033 až 2035, v Spojených štátoch a Číne o niečo neskôr,“ uviedol Zellmer pre noviny Muenchner Merkur v sobotnom rozhovore. „V Južnej Amerike a Afrike to bude trvať oveľa dlhšie, pretože stále chýbajú politické a infraštruktúrne rámcové podmienky,“ dodal Zellmer.

Stratégia spoločnosti Accelerate, ktorú predstavila značka VW, zahŕňa plány, podľa ktorých do roku 2030 budú 70% európskeho predaja značky tvoriť výlučne elektrické vozidlá. To by pripravilo spoločnosť na splnenie klimatických cieľov Európskej únie a dokonca by ich aj prekonali.

Najneskôr do roku 2050 by mala byť celá flotila VW neutrálna z hľadiska CO2. Ďalšie kolo noriem EÚ v oblasti emisií CO2 pre automobilky predávajúce automobily v Európe vyžaduje 60-percentné zníženie do roku 2030, po ktorom nasleduje 100-percentné zníženie do roku 2035, čo znamená, že dovtedy je prakticky nemožné predávať vozidlá so spaľovacím motorom.

Elektrický harmonogram značky VW je menej ambiciózny ako cieľ spoločnosti Audi, ktorá je tiež značkou koncernu Volkswagen, ukončiť už do roku 2033 výrobu spaľovacích motorov na väčšine trhov.

Tvorcovia politiky EÚ obmedzili emisie výfukových plynov a nútia automobilky, aby urýchlili vývoj nízkoemisných technológií. V opačnom prípade hrozia výrobcom vysoké pokuty za nedodržiavanie prísnych emisných limitov.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie