Aktuality

AKTUALIZOVANÉ: Doubledecker na slovenský spôsob bude mať dohru. Vodičovi hrozí viac ako len pokuta

auto na aute
Reprofoto: Polícia Slovenskej republiky

Celá situácia bude mať zrejme dohru. Tento oslova neuveriteľný prípad, ktorý museli riešiť policajti PMJ na obchvate mesta Trnava bude stáť vodiča viac ako len chudšiu peňaženku. Pripomeňme si, že na tamojšej verejnej komunikácii sa totiž premával doubledecker na slovenský spôsob. Nešlo teda o ten klasický, červený, ktorý brázdi ulice Londýna. Tentokrát išlo o jeho slovenskú verziu, ktorá je, povedzme si to na rovinu, svojská.

NEUVERITEĽNÉ: POLICAJTI ZASTAVILI TENTO TRNAVSKÝ DOUBLEDECKER

Policajti PMJ vodiča zastavili na juhovýchodnom obchvate...

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Streda 12. mája 2021

Príslušníci policajného zboru museli riešiť prípad prepravy auta na aute. Nejde pritom o žiadny prvoaprílový žartík. Na obchvate Trnavy sa dnes premávalo auto, ktoré na streche nieslo ďalšie auto. Takýto náklad samozrejme nemá na bežnom aute čo robiť a preto museli policajti PMJ okamžite zasiahnuť.

Netradičný náklad bol samozrejme ihneď zložený na privolanú odťahovú službu. Vodič, ktorý „slovenský doubledecker“ šoféroval je na teraz podozrivý z priestupku v doprave.

AKTUALIZÁCIA:

Podľa oficiálneho účtu Polícia SR - Trnavský kraj na Facebooku, bude mať celý prípad pre vodiča dohru. Na nebezpečný prevoz vraku auta na streche Fordu Focus upozornili políciu okoloidúci vodiči. Tí si všimli, ako posádka nakladá karosériu staršieho Peugeotu na strechu a následne vyráža na cestu.

V čase zastavenia bolo vo vozidle 5 ľudí. V momente keď policajti PMJ zmienený "doubledecker" zastavili, sa nachádzal na juhovýchodnom obchvate Trnavy. Polícia preto využila výstražné svetelné znamenie a vozidlo odstavila na krajnici. Pri kontrole príslušníci policajného zboru zistili, že vrak mali cestujúci Fordu odkúpiť od jeho pôvodného majiteľa a následne ho chceli odniesť do zberných surovín.

Počas kontroly sa však prišlo na viacero vecí. Auto, na ktorom bol vrak umiestnený, nebolo technicky spôsobilé na jazdu. Preto boli vozidlu okamžite zadržané tabuľky s evidenčným číslom spoločne a s osvedčením o evidencii.

Vodič má pritom za ušami omnoho viac. Okrem tohto priestupku totiž policajti pri lustrácii zistili, že sa o podobný prevoz nepokúšal prvýkrát. V správnom konaní mu teda okrem pokuty hrozí aj odobratie vodičského preukazu a zákaz činnosti.

auto na aute 2
Polícia autu zadržala TEČ a osvedčenie o evidencii. | Reprofoto: Polícia Slovenskej republiky

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie