Aktuality

Slovenský vodič si na diaľnici spravil kokaínovú pauzu! Celé to zachytila kamera

Kuriéri a vodiči dodávok to počas pandémie nemajú jednoduché. Naše tradičné nákupy v obchodoch sme museli vymeniť za online objednávky, ktoré nám vodiči dodávok nosia až priamo ku dverám. Častokrát tak nemajú kuriéri čas ani na poriadnu obednú prestávku a posilňujú sa napríklad pitím energetických nápojov či kávy. Istý vodič, ktorého 13. apríla zachytila diaľničná kamera, sa však rozhodol podporiť výkon svojho organizmu úplne iným spôsobom.

Ten so svojou dodávkou zastavil na krajnici rýchlostnej cesty R7 kvôli tomu, aby si pomocou platobnej karty urobil kokaínovú čiaru, ktorú cez trubičku vtiahol do oboch nosných dierok. Po tomto výdatnom „obede“ pokračoval ďalej vo svojej ceste. Celý prípad mal dohru až o dva týždne, keď rovnakého vodiča dodávky dopravní policajti zastavili a podrobili kontrole. Ich pozornosti neuniklo, že vodič počas kontroly javil známky požitia omamných a psychotropných látok, preto mu bol nariadený odber krvi a moču v zdravotníckom zariadení. Ten preukázal, že vodič viedol vozidlo pod vplyvom omamných a psychotropných látok – konkrétne kokaínu a THC.

Následne bolo zistené, že ide o rovnakú osobu s tým istým motorovým vozidlom, ktorý je zachytený na kamerovom zázname zaslanom bratislavskej polícii k ďalšiemu objasneniu. Vodičovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz. Ďalšie konanie bude prebiehať na príslušnom orgáne.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie