Aktuality

Luxusný elektromobil za ľudovú cenu. Kia predčasne spustila predaj EV6, máme kompletný cenník aj popis výbav!

Automobilka Kia nedávno dramaticky modernizovala svoj imidž a súčasťou novej veľkolepej stratégie Plan S je aj uvádzanie nových elektrických automobilov na rôzne trhy. Prvým, ktorý stojí na celkom novej platforme E-GMP pre elektromobily, je EV6 GT.

Technika podvozka s úctyhodným rázvorom až 2,9 metra ale nie je tým hlavným, čo by malo zákazníka zaujímať. Výrobca spravil model atraktívnejší predovšetkým pre jeho vonkajšiu estetiku, vnútorný priestor a technologickú výbavu - v každom ohľade dokáže osloviť aj náročného autičkára.

Kia EV6 GT (2022)

Kia EV6 GT síce nie je prvým elektromobilom značky, tá už má vo svojom portfóliu napríklad modely e-Soul a e-Niro, ale je prvým, ktorý je už od základu postavený len na elektrický pohon. Benzínové či naftové agregáty už novinka nikdy neponúkne.

Výroba automobilu síce začne až v júli tohto roka, ale vzhľadom na veľký záujem verejnosti automobilka pristúpila k spusteniu predpredaja už teraz. Prvé dodávky modelu EV6 sa na Slovensku predpokladajú začiatkom septembra 2021. Na Slovensku štartuje práve dnes, 28. apríla, pričom Kia Motors Sales Slovensko zverejnila aj kompletný cenník elektromobilu EV6 spoločne s podrobným popisom výbav.

Kia EV6

Iba 10-tisícový rozdiel medzi základnou a najlepšou výbavou

Kia EV6 sa dá na Slovensku kúpiť v štyroch konfiguráciách, všetky majú spoločnú max. kapacitu batérie 77,4 kWh. Majú však rozdielne pohony (2WD a 4WD) a tiež dve verzie maximálnych výkonov. Najdostupnejší variant je EV6+ 2WD 168 kW za 52 290 eur, drahšia verzia so 4WD a max. výkonom až 239 kW stojí 56 290 eur. Vyššia konfigurácia EV6 GT-Line vo verzii 2WD 168 kW figuruje s cenou 57 590 eur a výkonnejší variant 4WD 239 kW s cenou 61 590 eur.

Rozdiel medzi základnou konfiguráciou a tou najlepšou je teda menej ako 10-tisíc eur! To je naozaj nevídané a domnievame sa, že práve pre tento malý cenový rozdiel sa budú zákazníci rozhodovať práve pre špičkovú konfiguráciu EV6 GT-Line 4WD 239 kW.

Celý cenník prikladáme priamo sem:

Ak vám nejde načítať vložené PDF, môžete si cenník Kia EV6 stiahnuť na tomto odkaze.

Pokračujeme oficálnym vyjadrením spoločnosti Kia Motors Sales Slovensko:

Zákazníci si môžu vybrať špecifikáciu, stupeň výbavy a doplnkové vybavenie, aby ich nové vozidlo bolo presne podľa ich predstáv a zodpovedalo ich životnému štýlu. EV6 prichádza vo variantoch 2WD a 4WD. Bude postupne dostupné so štandardnou 58 kWh batériou, ktorá poskytuje dojazd do 400 km a výkon 235k. 77,4 kWh batéria s dlhým dojazdom zabezpečí dojazd viac ako 510 km a výkon 325 k. Špecializovaná verzia GT EV6 by mala zabezpečiť dojazd 400 km a ohromujúci výkon 585 k. Vo fáze predpredaja bude na Slovensku model EV6 k dispozícii s akumulátorom s dlhým dojazdom (77,4 kWh) a pohonom dvoch kolies (2WD) alebo všetkých kolies (AWD). Cenník modelu v predpredaji je súčasťou tlačovej správy a ponúka 2 úrovne výbavy EV6+ a GT-line. Verzia EV6+ je bohato vybavená a ponúka množstvo bezpečnostných asistentov, 19´´ disky kolies z ľahkej zliatiny, bezkľúčový prístup a štart Smart Key, prémiové sedadlá vodiča a spolujazdca sú s relaxačnou funkciou ako aj s funkciou vyhrievania a ventilovania. Súčasťou tejto výbavy sú aj dva panoramatické 12,3 ´´ zakrivené displeje s vysokým rozlíšením a adaptívny tempomat ako aj tepelné čerpadlo.

Model EV6 je stelesnením novej éry značky Kia. Bude sa vyrábať v Južnej Kórei a predáva sa so štandardnou 7-ročnou zárukou Kia.

Prečítajte si aj:


Má kufor vpredu aj vzadu a podvozok ako limuzína. Všetko dôležité o úplne novej Kii EV6 GT

ERIK STRÍŽ


Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie