Aktuality

Je koniec! Zastavili výrobu populárneho rodinného kombi, priamy nástupca nepríde

Na Slovensku ho milovali taxikári, záhradkári alebo rodiny s nižším rozpočtom, ktoré hľadali najviac priestoru za najmenej peňazí. K dokonalému autu mala Dacia Logan MCV naozaj ďaleko, no pomerom cena/priestor si u motoristov získala veľké sympatie.

Už skôr sme informovali, že Dacia plánuje s ohľadom na aktuálny záujem zákazníkov upraviť svoje portfólio, v ktorom kombi jednoducho nemá miesto. S príchodom novej generácie Loganu či Sandera sa výroba verzie MCV definitívne skončila bez priameho nástupcu. V súčasnosti sa dopredávajú posledné kusy a autá naposledy opustia výrobnú linku už budúci týždeň.

Test Dacia Logan MCV Stepway  (foto: Erik Stríž)

Dacia naznačuje, že pracujú na nejakej forme náhrady, avšak dodnes nemáme presné informácie, v akej podobe plánujú na scénu vrátiť praktické rodinné auto za rozumnú cenu. Niektoré zdroje uvádzajú, že pôjde o sedemmiestnu verziu Dacie Duster. Týmto spôsobom by automobilka „zabila dve muchy jednou ranou“, keďže by išlo o náhradu nielen za Logan MCV, ale tiež sedemmiestne Lodgy. Otázne však je, či by nový SUV model svojou cenovkou dokázal stále prilákať pôvodných zákazníkov. V tejto cenovej hladine rozhoduje každé euro a zákazníci vyberajú budúce auto častokrát výhradne pragmatickým spôsobom.

Zatiaľ môžeme iba smútiť nad odchodom tohto dostupného a praktického auta, ktoré si slovenskí motoristi rýchlo obľúbili. Ako ste Daciu Logan MCV vnímali vy?

VIDEOTESTY AMŠ

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie