Aktuality

Najlepší infotainment budú mať Kie - všetky dostanú riešenie od firmy Nvidia

NVIDIA Infotainment

Vyhlásenie, ktoré koncern Hyundai Motor Group vydal prostredníctvom tlačového centra KIA, poukazuje na významný technologický pokrok jeho automobilových značiek. Všetky automobily značiek Kia, Genesis a Hyundai, od najlacnejších po prémiové modely, budú vybavené technológiou NVIDIA DRIVE.

Táto spolupráca pritom nie je nová, Hyundai Motor Group spolupracuje s technologickou firmou Nvidia už od roku 2015. Jej produkt NVIDIA DRIVE zahŕňa softvér a hardvér, ktorý umožní koncernovému infotainmentu zosúladiť a prepojiť audio, video, navigáciu, konektivitu s umelou inteligenciou (AI) a vytvoriť tak dokonalé pripojené auto, anglicky connected car. S takýmto základom potom môžu jednotlivé automobilky, vrátane Kie, ponúkať komplexnejšie služby pre svojich zákazníkov.

NVIDIA Infotainment

Medzi základné vlastnosti NVIDIA DRIVE patrí rozsiahle využívanie umelej inteligencie a možnosť pravidelnej aktualizácie softvéru cez internet.

Výsledkom spolupráce medzi Hyudai Motors Group a Nvidia má byť nový operačný systém s názvom ccOS (connected car operating system) s podporou funkcií partnerských dodávateľov (ccSP). V praxi to bude znamenať, že keď si kúpite nové auto, jeho aktuálne vybavenie nemusí byť ani zďaleka konečné. Stačí, aby ste si objednali novú funkciu alebo službu a prostredníctvom aktualizácie si ju do auta jednoducho nainštalujete.

Tejto téme sme pred niekoľkými dňami venovali samostatný článok:

Prečítajte si aj:


Erik Stríž - auto motor a šport, Autoviny.sk
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie