Aktuality

Škoda Karoq sa začala vyrábať v Bratislave

Michael Oeljeklaus, člen predstavenstva ŠKODA AUTO pre produkciu a logistiku povedal:„Karoq patrí medzi naše svetovo najlepšie predávané modely. Vďaka prepojeniam produkcie v rámci koncernu Volkswagen vieme flexibilne reagovať na pretrvávajúci silný dopyt. S dodatočnými objemami z bratislavského závodu Volkswagen Slovakia podporíme obchodných partnerov Škody a vyhovieme veľkému dopytu po Karoqu.“

Vrátane nového modelu Karoq sa v bratislavskom závode Volkswagenu vyrába už 9 modelov. Zo značky Škoda sa tu doteraz vyrábal iba elektrický model Citigo iV. Automobilka plánuje vyrobiť niekoľko desiatok tisíc modelov Karoq ročne.

Ako uviedol člen predstavenstva pre technickú oblasť spoločnosti Volkswagen Slovakia Oliver Grübnerg, aj napriek náročnému obdobiu v súvislosti s epidémiou koronavírusu sa podarilo spustiť výrobu nového modelu podľa plánu.

V Bratislave sa vyrába podvozok a prebieha montáž vozidla, zatiaľ čo karoséria sa vyrába a lakuje v Českej republike, čiastočne v Mladej Boleslavi a v Kvasinách. Výroba bola počas predchádzajúcich mesiacov integrovaná do linky segmentu malých mestských vozidiel, na ktorej sa vyrába aj Volkswagen up!, Volkswagen eco up!, Volkswagen e-up! a Seat Mii electric. Hlavnou motorizáciou bude Karoq 1,5TSI v prevedení s manuálnou aj automatickou prevodovkou.

V rámci prípravy na výrobu nového modelu bolo potrebné integrovať dodatočnú montážnu technológiu, prerobiť zabudovanie podvozku, namontovať manipulátory a vykonať úpravy v hale v súvislosti s predmontážou podvozku.

Škoda Auto dodala minulý rok celosvetovo 1,24 miliónov áut. Okrem troch závodov v Českej republike vyrába aj v Číne, Rusku, Indii a na Slovensku. V spolupráci s miestnymi partnermi vyrába vozidlá aj na Ukrajine a v Kazachstane.

Celkovo automobilka zamestnáva približne 39 000 ľudí, z toho takmer 34 000 v Českej republike a pôsobí na viac než 100 trhoch po celom svete.

Volkswagen patrí na Slovensku k najväčším zamestnávateľom. Skupina Volkswagen zahŕňa niekoľko ďalších značiek, ako napríklad Audi, Porsche, Bentley, Lamborghini a Seat.

Prečítajte si aj:


Škoda Karoq za 42-tisíc eur? Vo verzii 2.0 TSI Sportline je riadny úlet (TEST)

Majo Bóna


Je to oficiálne: Škoda Karoq sa bude vyrábať v Bratislave, čítajte podrobnosti

Redakcia (s)


Škoda Karoq Sportline 1.5 TSI DSG 4x4 za 33-tisíc: Voľba rozumu aj citu

ERIK STRÍŽ


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?