Aktuality

Volkswagen uvažuje nad predajom Bugatti Chorvátom

Britský magazín Car zverejnil zatiaľ nepotvrdenú informáciu, že vedenie koncernu Volkswagen Group v súčasnosti zvažuje predaj slávnej francúzskej automobilky Bugatti.

Koncern už vraj nechce ďalej dotovať výrobu drahých automobilov Bugatti, a tak zvažuje jeho predaj chorvátskemu výrobcovi Rimac. Ide o spoločnosť, v ktorej má mať Volkswagen najväčší investorský podiel hneď po jej zakladateľovi, takže si získala jeho dôveru.

Spoločnosť Rimac vyrába elektrické športové autá a Porsche v nej má 15,5-percentný podiel, ktorý by v prípade predaja Bugatti zrejme chcelo ešte navýšiť. ďalšími investormi Rimacu sú aj Hyundai a Kia.

Prečo však Volkswagen vôbec uvažuje nad predajom Bugatti? Jeho najznámejší model, Bugatti Veyron, vznikol ako splnenie sna Ferdinanda Piëcha, bývalého predsedu dozornej rady skupiny Volkswagen a vnuka Ferdinanda Porscheho. Superrýchly automobil však aj napriek svojej vysokej cene nikdy nebol ziskový, a tak si vyžadoval neustále investície a dotácie.

Volkswagen však ako mnohé iné automobilky čelí neľahkým časom a snaží sa znížiť svoje náklady kde sa len dá. A keďže minulý rok Ferdinand Piëch zomrel, koncern sa necíti nijak viazaný k značke Bugatti, a tak ju môže predať.

Hovorí sa však aj o ďalších značkách, ktoré to majú vo Volkswagene nahnuté. ďalším kandidátom by mohol byť ďalší výrobca športových áut, talianska automobilka Lamborghini, ktorú paradoxne Volkswagen svojou kúpu pred pár rokmi zachránil.

Ďalšou značkou, o ktorej predaji sa uvažuje je Seat, ale tiež motocykle Ducati a štúdio Ital Design.

Prečítajte si aj:


Bugatti Divo za 5 miliónov eur má výkon o polovicu lacnejšieho Chironu

Redakcia


Za ako dlho Slovák zarobí na pneumatiky na Bugatti Veyron? Prekvapilo to aj nás

Bugatti vylovili z rieky po 75 rokoch, jeho príbeh je ako z filmu

Redakcia (s)


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie