Aktuality

Z čierno-čiernej Toyoty RAV4 pôjdete do kolien: Čierna odhaľuje nečakanú krásu tohto SUV

Nové vyhotovenie RAV4 Hybrid Black Edition, ako je jasné z názvu, sa pýši jednofarebnou úpravou, s ktorou SUV strednej triedy od Toyoty vystupuje z davu konkurentov.

Hlboký čierny metalický lak v odtieni Midnight Black premieňa krivky a povrchy karosérie na ostrý reliéf, pričom tento efekt ešte zosilňujú farebne zladené čierne štylistické prvky použité po celom vozidle. Čisto čierna je mriežka a spodné časti masky chladiča, spodné partie nárazníkov, kryty vonkajších spätných zrkadiel, ochranné kryty pod nárazníkmi, dekory v zadnej časti vozidla a spojler. Lesklým čiernym spracovaním zaujmú aj 19-palcové zliatinové disky kolies. Čierne lakované sú dokonca aj inteligentné parkovacie senzory s funkciou rozpoznávania prekážok, takže jediným miestom, ktoré nadvládu čiernej narušuje, je chrómové logo Toyota uprostred prednej časti vozidla.

Prečítajte si aj:


V kabíne nájdeme sedadlá čalúnené kvalitnou syntetickou kožou v čiernom odtieni so sivým prešívaním. Tie sú zladené s čiernym čalúnením stropu kabíny a ozdobným obložením (bežná súčasť stupňa výbavy RAV4 Selection), čo vytvára v interiéri markantnú atmosféru.

Prvky štandardnej výbavy zodpovedajú aktuálnej výbave RAV4 Executive a zahŕňajú napríklad inteligentné parkovacie senzory, digitálne spätné zrkadlo, prémiový hudobný systém JBL s deviatimi reproduktormi a DAB tunerom alebo bezdrôtové nabíjanie telefónov. V základnej výbave je bezpečnostný balík Toyota Safety Sense a integrácia inteligentných telefónov prostredníctvom Apple CarPlay a Android Auto.

Novú Toyotu RAV4 Hybrid Black Edition je už možné objednávať a prvé vozidlá budú zákazníkom odovzdané od októbra 2020.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?