Aktuality

Rekordné Autoviny.sk: v máji sme mali viac ako pol milióna čitateľov

Motoristický webový portál AUTOVINY.sk v kalendárnom mesiaci máj 2020 opäť pokračoval v náraste sledovanosti, čím potvrdil trend svojho dlhodobého rastu.

AUTOVINY.sk za uvedený mesiac evidovali takmer 516-tisíc jedinečných čitateľov, počet návštev presiahol 833-tisíc. Miera okamžitých odchodov pritom dosahuje len 10,63 % a 92,56% čitateľov je zo Slovenska.

Autoviny.sk sú najčítanejší auto-moto web na Slovensku
Autoviny.sk sú najčítanejší auto-moto web na Slovensku
Grafy: Vybrané štatistiky Google Analytics titulu www.autoviny.sk za odbobie 1.5.-31.5.2020 a IAB Slovakia za obdobie 1.5.-31.5.2020

Na „Autovinách“ každý mesiac nájdete viac ako 100 príspevkov, z toho prevažnú väčšinu autorských.

Suverénne najčítanejší Facebook Veľmi úspešné boli aj aktivity na Facebooku, kde stránka auto motor a šport - AUTOVINY.sk dosiahla vizibilitu svojich príspevkov viac ako 771-tisíc, pričom za rovnaké obdobie interakcie dosiahli viac ako 437-tisíc. Je to dôkaz správne zacieleného dosahu na slovenské publikum a zároveň skutočnosti , že čitatelia „radi a živo“ zdieľajú kvalitný obsah.

Autoviny.sk sú najčítanejší auto-moto web na Slovensku
Grafy: Štatistiky Facebook stránky auto motor a šport - AUTOVINY.sk za obdobie 11.5.-7.6.2020 a údaj o počte sledovateľov stránky z 10.6.2020

Fanúšikovská základňa Facebook stránky auto motor a šport - AUTOVINY.sk v súčasnosti pozostáva z viac ako 17-tisíc aktívnych odberateľov, čo predstavuje tretiu najobľúbenejšiu auto-moto stránku na Slovensku.

V počte týždenných interakcií je ale auto motor a šport - AUTOVINY.sk suverénnym a dlhodobým lídrom s počtom interakcií viac ako 140-tisíc za týždeň.

Autoviny.sk sú najčítanejší auto-moto web na Slovensku
Grafy: Štatistiky Facebook stránky auto motor a šport - AUTOVINY.sk za obdobie 11.5.-7.6.2020 a údaj o počte sledovateľov stránky z 10.6.2020

Doplnkové projekty

Popri webstránke www.autoviny.sk a Facebook stránke auto motor a šport - AUTOVINY.sk vydavateľstvo Motor Media CS úspešne prevádzkuje YouTube kanál auto motor a šport Slovensko a účet na Instagrame.

Pravidelne pripravuje motoristickú rubriku pre Nový Čas a v máji 2020 spustil digitálne predplatné magazínu auto motor a šport.

Na vlastnej subdoméne tiež Autoviny.sk prevádzkujú vlastné testy pre autoškoly a početné „zábavné kvízy“ pre fanúšikov auto-moto priemyslu.

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?