Aktuality

Toto je nová Toyota Hilux Invincible: Najodolnejšie auto sveta v najvyššej výbave

  • Pozoruhodný nový dizajn umocňuje prestíž a charakter vozidla na cestách
  • Nový 2,8-litrový motor s lepším výkonom v teréne i na vozovke
  • Vylepšené palubné prístroje a multimediálne technológie
  • Najvyšší stupeň výbavy Invincible na dvojaké použitie a na voľný čas

Nový Hilux prináša výrazný nový dizajn, výkonný 2,8-litrový motor a vylepšenia v oblasti výkonnosti v teréne aj na cestách v spojení s vyššou mierou pohodlia, modernejším vybavením a rozšírením sortimentu modelov so zameraním na rastúce európske trhy vozidiel na dvojaké použitie a na voľný čas.

Nový, najvyšší stupeň výbavy Invincible ponúka zákazníkom na mieru šitý štýl a špičkové vybavenie bez toho, aby utrpela pevnosť a robustnosť vozidla či jeho legendárne atribúty kvality, odolnosti a spoľahlivosti (QDR), vďaka ktorým sa stal Hilux najobľúbenejším pick-upom na svete.

Nezastaviteľný Hilux od svojho uvedenia na trh v roku 1968 opakovane dokazuje svoju neporaziteľnosť; dobyl už severný pól, islandské sopky aj Antarktídu a v roku 2019 vyhral najnáročnejšie preteky na svete, Rely Dakar.
Úžitkové zaťaženie modelu Hilux na úrovni jednej tony a ťažná kapacita 3,5 tony sú odteraz rozšírené na všetky typy karosérie s pohonom štyroch kolies (verzia s jednoduchou kabínou, s dvojitou kabínou a s ďalšou kabínou).

Nová Toyota Hilux (2021)

Prečítajte si aj:


Čo sa stalo s nezničiteľnou Toyotou Hilux z Top Gear?

Majo Bóna


Dizajn a palubné technológie

Predná časť nového Hiluxu je kompletne prepracovaná. Jej nový dizajn sa vyznačuje novou, odvážnou a výraznou trojrozmernou úpravou mriežky chladiča a predných nárazníkov, čo výrazne umocňuje pevný postoj vozidla na ceste a posilňuje jeho odolný, robustný a všestranný charakter.

Výrazný nový štýl exteriéru je možné ešte vylepšiť prednými a zadnými združenými svetlami LED s novým dizajnom, novými strojom opracovanými a čiernymi 18-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin a výberom troch nových farieb karosérie – červenej Emotional Red II, tmavomodrej Dark Blue a bronzovej metalízy Oxide Bronze.

Vo vynovenom interiéri zaujme kombimeter s novým dizajnom a nová obrazovka informačno-zábavného systému v stredovej konzole s uhlopriečkou 8", ktorá je vybavená mechanickými tlačidlami a číselníkmi na lepšie ovládanie pri všetkých jazdných podmienkach. Vylepšený multimediálny systém obsahuje softvér a obrazovku s rýchlejšou odozvou a jeho súčasťou sú aj integrované systémy Apple CarPlay® a Android Auto™ na pripojenie smartfónov.

Rozsiahly zoznam vybavenia obsahuje systém bezkľúčového nastupovania a štartovania vozidla pomocou jediného tlačidla, satelitnú navigáciu, automatickú klimatizáciu, predné a zadné parkovacie senzory a luxusný audiosystém JBL Premium so sústavou deviatich reproduktorov, ktorého súčasťou je osemkanálový zosilňovač 800 W a technológia obnovy komprimovaného zvuku CLARi-Fi.

Široká paleta doplnkov a príslušenstva, ktorá posilňuje exkluzívnosť nového radu Hilux, umožní majiteľom prispôsobiť si vozidlo poľa vlastných potrieb z hľadiska pracovného využitia i voľného času. Súčasťou ponuky je napríklad živicová športová tyč, elektrický hliníkový ochranný kryt, zamykanie batožinového priestoru, pevná strecha či palubný zdroj napájania 12 V.

Hnacie sústavy

Rad pohonných jednotiek nového modelu Hilux je posilnený novým, výkonnejším 2,8-litrovým vznetovým motorom s výkonom 204 k (DIN)*, ktorý dodáva obľúbenému pick-upu značky Toyota v rámci segmentu mimoriadne konkurenčný výkon.

Vďaka tomuto novému motoru s krútiacim momentom 500 Nm* zrýchli nový Hilux z nuly na 100 km/h za rovných 10 sekúnd* (o 2,8 sekundy rýchlejšie než model s existujúcim 2,4-litrovým motorom), zatiaľ čo priemerná spotreba paliva dosahuje 7,8 l/100 km* a emisie CO2 sa pohybujú na úrovni 204 g/km*.

Nový 2,8-litrový motor je zameraný na najnáročnejších majiteľov modelu Hilux, ktorí majú vozidlo na dvojaké použitie a na voľný čas. V ponuke bude vo verziách karosérie s dvojitou kabínou (Double Cab) a ďalšou kabínou (Extra Cab) a s možnosťou výberu šesťstupňovej manuálnej alebo šesťstupňovej automatickej prevodovky v spojení s pohonom štyroch kolies.

Nová Toyota Hilux (2021)

Prečítajte si aj:


Prečo je Toyota Hilux považovaná za nezničiteľnú? Toto sú dôvody!

Oficiálna správa


Jazdná dynamika

Cieľom konštruktérov nového Hiluxu bolo zachovať legendárne terénne vlastnosti tohto modelu a súčasne zlepšiť jeho komfort na cestných povrchoch. Z hľadiska zabezpečenia špičkového výkonu v extrémnych terénnych podmienkach je Hilux jedným z mála modelov, ktoré sú stále verné architektúre s rámovou konštrukciu karosérie, pretože dokáže lepšie odolať krútiacim silám.

Komfort a jazdné vlastnosti nového modelu Hilux sú kvalitnejšie vďaka vylepšeným systémom odpruženia a elektrického posilňovača riadenia. Odpruženie má vyladené predné a zadné tlmiče, vylepšenú konštrukciu listovej pružiny a nové puzdro, ktoré zabezpečujú plynulejšiu jazdu a zároveň menšie otrasy pri jazde cez výmole a schodkový terén.

Už teraz neporovnateľné terénne kvality modelu Hilux ešte viac vylepšuje nová elektronická funkcia, ktorá replikuje efekt mechanického samosvorného diferenciálu (na modeloch s pohonom dvoch kolies), zníženie otáčok motora pri voľnobehu z 850 na 680 ot./min., vyladená odozva akcelerátora na zaistenie lepšej kontroly vodiča, modernizovaný systém riadenia stability vozidla (VSC) a nový monitor uhlu pneumatík.

Nová Toyota Hilux (2021)

Stupeň výbavy Invincible

Najvyšší stupeň výbavy Invincible je v modelovom rade Hilux v ponuke vo variantoch s dvojitou kabínou (Double Cab) a s ďalšou kabínou (Extra Cab). Je na mieru šitý pre používateľov, ktorí využívajú svoje vozidlo na dvojaké použitie a na voľný čas a požadujú pohodlie a rozmanité možnosti pick-upu v kombinácii s dobrodružnejším a sofistikovanejším štýlom a najvyššou úrovňou špecifikácie vybavenia.

Medzi dizajnové prvky exteriéru vyhradené pre výbavu Invincible patrí na mieru šitá predná mriežka chladiča a dizajn nárazníka, klznej dosky, blatníka, kľučiek na dverách, kolies a dverí batožinového priestoru.
Pokiaľ ide o vybavenie na palube vozidla, stupeň Invincible vychádza zo špecifikácie vyššieho stupňa výbavy a obsahuje exkluzívny kombimeter, akcenty obloženia v čiernej metalíze a čiernej chrómovej úprave a systém bezkľúčového nastupovania vyhradený pre tento stupeň výbavy. Varianty s dvojitou kabínou (Double Cab) sú doplnené o „jasné modré“ osvetlenie v obložení predných a zadných dverí a dvojfarebné sedadlá z perforovanej kože, ktoré zvyšujú atraktívnosť kabíny.

Predaj nového modelu Hilux sa začne tento rok v júli vo východnej Európe a v októbri v západnej Európe. Presné informácie získate na miestnom oddelení pre styk s verejnosťou.

*cyklus NEDC, až do konečnej homologizácie.

 

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie