Aktuality

Týmto autom chce Mitsubishi zaujať Slovákov! Nemá inú možnosť

Japonská automobilka Mitsubishi sa v posledných rokoch preorientovala na predaj veľkých SUV modelov, ktoré napriek značnému úspechu v Európe zápasia s vysokými emisiami CO2. Po prstoch výrobcom klepla najmä Európska únia. Ekológovia totiž tlačia na znižovanie priemeru vypúšťaných emisií pri jednotlivých značkách pod hrozbou extrémnych finančných pokút a výrobca sa túto neľahkú situáciu snaží zmierniť aj vďaka malému modelu Space Star. Jeho cieľom je v prvom rade znížiť vysoký priemer vypúšťaných emisií automobilky a do ponuky bol u nás po rokoch zaradený tak trochu z donútenia.

V zahraničí ste toto malé autíčko mohli stretnúť pod názvom Mirage, pričom aktuálna generácia je vo výrobe už od roku 2012. Osloviť nových zákazníkov na osem rokov starý model nie je jednoduché, vek Mitsubishi kompenzuje rozsiahlou modernizáciou. Vyslovene nové auto z malého Mirage však nespravili, miestnu konzervatívnu klientelu však zaujme inými parametrami.

Mitsubishi Space Star (2020)

Slováka môže "očariť" v prvom rade cenou pod 9 000 eur. Základná výbava však neobsahuje ani klimatizáciu, výškové nastavovanie sedadiel či rádio. Niektoré z elementárnych výbavových prvkov nájdete až vo vyšších stupňoch s cenovkou nad hranicou 10 000 eur.

Pozitívne hodnotíme nadpriemerný vnútorný priestor v rámci kategórie či prítomnosť jednoduchej techniky atmosférických motorov. Tie by mali potešiť nízkou spotrebou a spoľahlivosťou najmä tých, ktorí sa boja malých trojvalcových trubomotorov. Záujemcov žijúcich v meste môže zaujať aj prítomnosť pohodlného variátora CVT, Space Star tak patrí k najlacnejším autám na trhu so samočinnou prevodovkou.

VIDEOTEST TOYOTA COROLLA

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.