Aktuality

Sériová Kia Imagine si to vraj rozdá s najlepšími!

Kia Imagine

Novinka sa má do predaja dostať už na budúci rok, a tak z automobilky podľa očakávania začínajú „unikať“ prvé informácie. A tie, ktoré prenikli na verejnosť naposledy, dávajú nádej na riadnu porciu zábavy za jej volantom. Čo to o pripravovanom elektrickom crossovere automobilka prezradila už pri predstavovaní štúdie Imagine. Sériové auto má ponúknuť prémiovú kvalitu a vlastnosti za neprémiovú cenu.

Kia Imagine

V praxi to znamená, že bude využívať 800V elektrickú architektúru, ktorá dovolí využívať ultra-rýchle nabíjačky s výkonom až 350 kW.

Reálne by teda nabitie akumulátora z 20 na 80 percent kapacity malo stačiť veľmi príjemných 20 minút, celkový dojazd s plne nebitých akumulátorom má byť na úrovni 500 kilometrov. Toto je síce fajn, do sveta superšportových modelov to pripravovaný crossover samozrejme neposúva. Tým sú schopnosti pohonu. Zatiaľ nevedno, či bude novinka zadnokolkou, alebo dostane pohon 4x4. Sľubované schopnosti pohonu však vzbudzujú veľký rešpekt.

Šprint z miesta na rýchlosť 100 km/h má auto zvládnuť za približne 3 sekundy!

A to dnes dokážu iba tí najlepší. Napríklad Porsche Taycan Turbo S dá stovku s podporou Launch Control za 2,8 sekundy. Aká technika sa o túto erupciu sily postará? To môžeme zatiaľ len hádať. No je celkom možné, že automobilka využila technológie chorvátskej firmy Rimac, ktorá sa preslávila stavbou elektrických superšportov. Investícia koncernu Hyundai Kia do tohto veľmi úspešného projektu by tak priniesla zaujímavé ovocie.

Kia Imagine

S cenou na uzde

Vyššie uvedené informácie by naznačovali, že novinka zamieri do vyvoleného klubu automobilových solitérov. Nie, toto samozrejme automobilka v pláne nemá. Podľa vyjadrenia predstaviteľov firmy má byť novinka „cenovo dostupná“. Očakávať však ľudovú cenovku by bolo vzhľadom na vyššie uvedené samozrejme celkom určite naivné. Pojem „cenovo ľudová“ možno preložiť tak, že zabudnúť asi môžeme napríklad na bezrámové okná dverí a karosériu bez stredného stĺpika, civilnejšie bude celkom isto zostavený aj interiér. Ale kto vie. Kamery miesto spätných zrkadiel boli donedávna tiež iba sen dizajnérov a dnes sa už objavujú aj v cenovo dostupných modeloch (Honda e).

Kia Imagine

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie