Autoviny.sk

Bývate či pracujete v Maďarsku? O týchto novinkách by ste mali vedieť!

Hraničné kotroly
Zdroj: Polícia SR

Zmeny sa týkajú niektorých hraničných priechodoch s Maďarskom. Pre detailnejšie informácie, vrátane udelenia možných výnimiek pre Slovákov žijúcich v zahraničí, ako aj Slovákov pracujúcich v zahraničí viac ako 30 km od štátnej hranice, sledujte web UVZSR.sk

Medzi oboma štátmi sa môžu pohybovať osoby, ktoré bývajú na SR a vykonávajú svoje zamestnanie najviac 30 km po cestnej komunikácii od otvoreného hraničného priechodu v susednej krajine, respektíve tie osoby, ktoré bývajú v pohraničí najviac 30 km po cestnej komunikácii od otvoreného hraničného priechodu a za prácou dochádzajú na Slovensko.

Osoby z predošlého bodu potrebujú mať so sebou trojjazyčné potvrdenie od zamestnávateľa, ktoré si môžete stiahnuť na tejto adrese:

http://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/PENDLER_maj.rtf

Pendleri v rámci výnimky 30 kilometrov sa nemusia preukazovať výsledkom testu na Covid-19, pričom môžu s nimi prekračovať štátne hranice ich neplnoleté deti. Smerom do Maďarska sa dostanú občania SR s občianskym preukazom, potvrdením od zamestnávateľa a pobytovou kartou.

Pre osobnú dopravu sú otvorené hraničné priechody: Slovenské Nové Mesto – Sátoraljaújhely, Milhosť – Tornyosnémeti, Šahy – Parassapuszta, Kráľ – Bánréve, Čunovo-Rajka (diaľnica), Štúrovo - Esztergom, Komárno - Komárom, Šiatorská Bukovinka - Salgótarján Somoskoujfalu (aj pre preších), Slovenské Ďarmoty - Balassagyarmat (aj pre peších), Hosťovce – Tornanádaska (od 4.5. medzi 6-18).

Pre nákladnú dopravu sú otvorené hraničné priechody: Milhosť – Tornyosnémeti, Čunovo-Rajka (diaľnica), Šahy – Parassapuszta.

Pre nákladnú dopravu s výkladkou/nákladkou na území SR alebo HU (podľa prepravného listu), teda nie pre tranzit, sú otvorené hraničné priechody: Medveďov - Vámosszabady, Šiatorská Bukovinka - Salgótarján Somoskoujfalu, Slovenské Nové Mesto – Sátoraljaújhely, Hosťovce – Tornanádaska (od 4.5. medzi 6-18). Pre nákladnú dopravu s výkladkou/nákladkou na území SR alebo HU alebo ČR alebo PL: Kráľ – Bánréve.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie