Aktuality

Hyundai i30X: Takto má vyzerať Sanfa Fe v malom vyhotovení!

Iba nedávno sa začala vyrábať Kia XCeed, štýlový crossover vychádzajúci z aktuálnej generácie hatchbackov a kombi Ceed a teraz sa dozvedáme o tom, že podobná budúcnosť možno čaká aj sesterský model i30 od značky Hyundai.

Kia Ceed sa vyrába ako hatchback, kombi, shooting brake a ako crossover. V zahraničí sa predáva aj ako sedan.  Hyundai i30 sa dnes vyrába v troch karosárskych vyhotoveniach: hatchback, kombi a liftback (Fastback). Rozšíriť túto rodinu o crossover vyzerá byť krok správnym smerom.

Nemecký auto motor und sport a následne slovenský auto motor a šport publikovali vizualizáciu crossoveru Hyundai i30X, ktorý by sa mohol stať novým modelom značky pre Európu. Vizualizácie od štúdia Schulte Design sa už veľakrát ukázali ako zodpovedajúce neskoršej realite, čo nás prirodzene vedie k domnienke, že aj crossover Hyundai i30X je realistickým obrazom blízkej budúcnosti.

Hyundai i30X (foto: Schulte Design pre auto motor a šport č.05-06/2020)

Zaujímavé je, že dizajnovo tento crossover z počítačov Schulte Design nevychádza z modelu i30, ale z veľkého SUV Santa Fe. Podobný dizajnový koncept by si mal osvojiť aj pripravovaný nový Hyundai Tucson.

Oficiálne sa správy na tému "hyundai i30x" neobjavujú, teda v súčasnej situácii môžeme o novom crossoveri od Hyundai iba špekulovať.

Pravdou však je, že na iné trhy už medzičasom značka vrhla nové malé SUV s názvom Venue, ktoré už realitou je.

Prečítajte si aj:


Hyundai Venue: nové najlacnejšie SUV od juhokórejskej značky „nechtiac“ odhalené

ERIK STRÍŽ


Hyundai oficiálne potvrdil úplne nový model, pôjde o indický crossover Venue?

ERIK STRÍŽ


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie