Aktuality

Slovenská Kia darovala stovky tisíc eur a materiálnu pomoc na boj s koronavírusom!

Slovenská Kia darovala stovky tisíc eur a materiálnu pomoc na boj s koronavírusom!

Prezident spoločnosti Kia Motors Slovakia, Kyong Jae Lee, odovzdal podpredsedovi Vlády SR a Ministrovi hospodárstva SR Richardovi Sulíkovi symbolický šek v hodnote 200 000 eur. Táto čiastka bude použitá na nákup potrebných pľúcnych ventilátorov pre slovenské nemocnice.

Slovenská pobočka automobilky Kia tak po pondelkovom spustení výroby za prísnych bezpečnostných opatrení pristupuje k ďalšiemu kroku, ako na Slovensku zabezpečiť nielen ekonomickú stabilitu, ale aj zlepšenie zdravotnej starostlivosti a prevencie.

Slovenská Kia darovala stovky tisíc eur a materiálnu pomoc na boj s koronavírusom!
Takto vyzerajú pľúcne ventilácie, ktoré Slovensko potrebuje

Nadácia Kia Motors Slovakia navyše zakúpi štyri kompaktné pojazdné anestéziologické prístroje s ventilátormi pre Univerzitnú nemocnicu v Martine v hodnote viac ako 140 000 eur, uvádza výrobca vo svojej tlačovej správe. Ďalej slovenská Kia v priebehu tohto týždňa začne distribúciu 10 500 rúšok s cieľom zlepšiť ochranu 3 500 klientov v 26 zariadeniach pre seniorov v celom žilinskom regióne.

V rámci aktivít v spolupráce s mestom Žilina a so Slovenským červeným krížom sa aj dobrovoľníci zo zamestnancov Kia Motors Slovakia zapojili do distribúcie rúšok v rámci projektu „Rúška pre Žilinu“, dodáva správa.

Spolu teda slovenská Kia venuje na boj proti koronavírusu v našej krajine 375-tisíc eur, z čoho 175-tisíc eur putuje na podporu komunít v regióne.

Tento veľkorysý krok značky Kia nepochybne vyvolá aj negatívne kritiky, ktoré môžu túto aktivitu považovať za marketingové ťaženie. Je potrebné uviesť, že hoci táto aktivita nepochybne prospeje aj imidžu značky, jej rozhodnutie túto informáciu zverejniť je pochopiteľné. Keď sa o tomto kroku dozvedia ďalší podnikatelia, môžu byť viac motivovaní pomáhať vlastným regiónom a aktuálnu situáciu pomáhať riešiť.

Viac ako špekulovať by sme preto mali oceniť záujem juhokórejského kapitálu pomáhať regiónom v krajine, kde vyrába svoje autá.

Prečítajte si aj:


Slováci vybrali najlepšie auto nižšej strednej triedy, väčšina hlasovala za kombi Kia ProCeed

ERIK STRÍŽ


Kia má nového prezidenta pre Európu, povedie značku k elektromobilite

Výber z oficiálnej správy


Kia sa zásadne mení. Predstaví až 11 nových áut a do vývoja investuje 25 miliárd dolárov!

ERIK STRÍŽ


Kedy dôjde k obnoveniu výroby v slovenských automobilkách? KIA tak už urobila, takto to tam vyzeralo

Redakcia (m)


Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie