Aktuality

Slováci vybrali najlepšie auto nižšej strednej triedy, väčšina hlasovala za kombi Kia ProCeed

KIA ProCeed je fenomén. Do sveta nižšej strednej triedy prináša luxus a charakter typické pre vyššie triedy a vyčnieva z radu.

Anketa Best Cars, ktorú už roky realizujú odborné motoristické magazíny auto motor a šport v rôznych krajinách sveta, dáva odpovede na hneď niekoľko otázok ohľadne spoľahlivosti, sympatií k značkám áut, kvality spracovania či cenovej výhodnosti v pomere k hodnote vozidiel. Pýtali sme sa aj na to, ktoré modely áut sú najlepšie, ak ich zoradíme do zodpovedajúcich kategórií.

Pripomíname, že v ankete Best Cars 2020, ktorá bola samostane realizovaná aj v Slovenskej republike, sa k jednotlivým autám a značkám vyjadrilo až 3 608 slovenských respondentov!

Pre mnohých sú nepochybne zaujímavé najmä výsledky za Nižšiu strednú triedu. Aj tento rok ostala zachovaná voľba A, teda voľba bez ohľadu na finančný limit, a voľba B, ktorá je ohraničená v rámci každej triedy istým limitom, ktorý určuje prístupnosť modelu širším masám.

Prvé miesto voľby A, teda absolútneho víťaza kategórie nižšej strednej triedy, s primeraným náskokom pred druhým miestom získalo elegantné a športové kombi Kia ProCeed. Získala 9,2 percentuálneho bodu, zatiaľ čo bola nasledovaná Mazdou3 s 8,5 percentami, Octaviou so 7,5 percentami, Golfom so 6,3 a Corollou s 6,1 percentami.

Kia ProCeed je nesporne jeden z nakrajších automobilov v Európe, ale jeho silné stránky spočívajú aj v technike, stále dobrej cenovej dostupnosti, moderných motoroch a špičkovej bezpečnosti. Toto všetko tvorí celok, ktorý ľudia očividne oceňujú.

Na Slovensku sa Kia ProCeed predáva od 21 490 €, za túto cenu dostanete výbavu GT-LINE s benzínovým motorom 1.4 T-GDi s max. výkonom 103 kW (140 k) a s manuálnou prevodovkou. Najdostupnejšia naftová motorizácia je GT-LINE 1.6 CRDi SCR 100 kW (135 k) za 22 890 €, pričom rovnako ako pri benzíne sa za automatickú prevodovku dopláca 1 800 eur. V najvyššom stupni výbavy GT si ProCeed môžete zadovážiť s iba benzínovým motorom 1.6 T-GDi 150 kW (204 k) za 25 290 €, respektíve za 27 090 € s automatickou prevodovkou.

Kto odpovedal?

Tradičná anketa magazínu auto motor a šport v kombinácii s internetovým portálom www.autoviny.sk oslovila 3 608 záujemcov, z nich bolo 85% mužov a 15% žien. Podľa vlastných odpovedí títo respondenti ročne najazdia priemerne 23 500 kilometrov a až 35,9% z nich si v nasledujúcich dvoch rokoch plánuje kúpiť auto. Zaujímalo nás, koľko z nich chce nové a koľko jazdené - výsledky sú zaujímavé. 58% respondentov tvrdí, že plánujú kúpiť nové auto, 36% jazdenku a 6% ešte nie je rozhodnutých.

INFO: Pripomíname, že metodika vyhodnocovania výsledkov umožňuje, aby súčet všetkých priečok presahoval 100%. Nejedná sa o chybu.

Prečítajte si aj:


Slováci vybrali najspoľahlivejšie značky áut. Výsledky vás asi dosť prekvapia.

ERIK STRÍŽ


Erik Stríž - auto motor a šport, Autoviny.sk
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie