Aktuality

Sovietske limuzíny pre pohlavárov si môžete kúpiť aj vy! Ukrajinci ich vyrábajú z jazdených Mercedesov či BMW.

POZRITE SI GALÉRIU PREROBENÝCH ÁUT

Najväčší fanúšikovia automobilového „bizáru“ si prídu pri pohľade na prestavby jazdených Mercedesov a BMW na svoje. Sovietske limuzíny papalášov už síce dávno zmizli z našich ciest, no ich vzhľad má svojich obdivovateľov aj dnes. Pokiaľ po niečom takom túžite, alebo sa len chcete pri jazde cítiť ako generálny tajomník ÚV KSČ, ukrajinská skupinka nadšencov vám za určitý obnos peňazí s radosťou premení jazdenku na čokoľvek.

Bez ohľadu na to, či ide o staršie BMW 7, kabriolet alebo kupé Mercedes CL W215, ukrajinská dielňa si poradí s prestavbou na základe akejkoľvek široko dostupnej techniky. Napríklad stará limuzína pripomínajúca sedemdesiat rokov starý GAZ-12 ZIM vychádza práve z platformy a vnútorností sedmičkového BMW. Niektoré vozidlá sú dokonca postavené z kombinácie viacerých automobilov.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie