Aktuality

Populárny model Dacie na Slovensku končí! Čo bude ďalej?

Český internetový server špecializujúci sa na novinky a recenzie z prostredia automobiliek Renault a Dacia zverejnil na svojom facebookovom profile informáciu o ukončení výroby populárneho modelu Logan MCV. V našich končinách toto kombi ponúkalo za bezkonkurenčnú cenu veľmi dobrú prepravnú kapacitu a obľúbenosť zaznamenalo aj medzi taxislužbami.

Podľa dostupných informácií automobilka nástupcu praktického modelu MCV neplánuje, v budúcnosti počíta výhradne s obyčajným Loganom, hatchbackom Sandero, elektromobilom Spring a SUV Dusterom. Modelový rad Logan sa v súčasnosti umiestňuje na chvoste predajov automobilky. Kým Duster a Sandero dokážu samostatne každý rok zaujať viac ako 200 000 zákazníkov, dve karosárske verzie Loganu si zaobstaralo len 61 000 ľudí.

VIDEOTESTY AMŠ


Príchod nových generácií Loganu a Sandera je na spadnutie a výrobca očakáva vysoký záujem zo strany zákazníkov. Predstaviť by sa mohli ešte v priebehu tohto roka, keďže aktuálne môžeme považovať súčasné portfólio značky za zastarané najmä z technologického a bezpečnostného hľadiska. Očakáva sa, že európsky Logan ponúkaný pod značkou Dacia bude postavený na platforme CMF-B v jednoduchšom vyhotovení „Low Spec“, ktorú už používajú nové modely Renault Clio, Captur a Nissan Micra. Isté je, že nový Logan ponúkne väčší rázvor a tiež viac vnútorného priestoru. Motorizácie budú kopírovať súčasné portfólio koncernu Renault-Nissan.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie