Aktuality

Novým šéfom Renaultu bude manažér zo SEATu

Vľavo Luca De Meo, vpravo Clotilde Deblosová (foto: RENAULT)

Kto je Luca De Meo?

Od roku 2015 pracoval v SEAT na vedúcej pozícií a počas svojho doterajšieho pôsobenia sa venoval aj marketingu. 52-ročný Talian nahradí vo funkcii Clotilde Deblosovú, ktorá sa stane jeho námestníčkou. Jeho skúsenosti s marketingom budú na jeho novej pozícií viac než užitočné, keďže Renault v súčasnosti čelí mnohým problémom.

Očakávania na nového riaditeľa sú veľké, podľa predsedu predstavenstva Renaultu, Jeana-Dominiquea Senarda, sa Meo nebojí rýchlo sa meniaceho automobilového sveta a je veľký stratég a vizionár. Francúzi od neho očakávajú tiež oveľa diplomatickejší postoj ako u jeho predchodcu Carlosa Ghosna.

Prečítajte si aj:


Bývalý šéf Renaultu vysvetlil svoj útek z domáceho väzenia v Japonsku. Ako sa mu to podarilo? (VIDEO z tlačovej konferencie)

Redakcia (m)


Naštrbené vzťahy medzi Renaultom a Nissanom?

Práve spomínaný Ghosn po jeho úteku pred trestným stíhaním z Japonska do Libanonu obvinil manažérov Nissanu zo spiknutia proti nemu. Jeho obvinenie z finančných machinácií malo podľa neho oslabiť alianciu s Renaultom a dokonca sa ho postupne úplne zbaviť. Podľa Ghosna by takéto rozdelenie skončilo jednoznačne neúspechom pre Nissan, ktorý by podľa neho do niekoľko rokov celkom skrachoval.

Okrem toho Renault nevyužil šancu spojiť sa s koncernom FCA, čím mohla vzniknúť jedna z najväčších automobiliek sveta, namiesto toho prepustil šancu francúzskemu PSA.

Hlavným cieľom nového šéfa Renaultu by tak malo byť predovšetkým zlepšenie vzťahov s Nissanom, k čomu však neprispieva fakt, že Nissan síce vyrába viac áut ako Renault, ten však vlastní 40 percent ich akcií. Ako táto napätá situácia nakoniec dopadne je otázne.

Prečítajte si aj:


TEST: Renault Clio 1.5 dCi - Má nafta v malom aute ešte zmysel?

Juraj Hrivnák


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie