Aktuality

Vďaka novej dopravnej aplikácií zistíte, kde prebiehajú rekonštrukcie a či má MHD meškanie

Webová aplikácia pre vodičov

Webová aplikácia od BSK o rekonštrukciách ciest v Bratislavskom kraji
Webová aplikácia od BSK o rekonštrukciách ciest v Bratislavskom kraji

Bratislavský samosprávny kraj informoval o novej webovej aplikácii, ktorá vodičom poskytne prehľadné informácie o regionálnych cestách v Bratislavskom kraji. Aplikáciu si môžete stiahnuť zo stránok BSK.

Ako uvádza predseda BSK Juraj Droba: „V aplikácii sú tmavomodrou farbou zvýraznené cesty druhej triedy, svetlomodrou cesty tretej triedy, žltá zobrazuje aktuálne rekonštrukcie a zelená úseky a objekty, kde bola už rekonštrukcia ukončená. Občania ako i inštitúcie tak majú prehľad o cestnej doprave na jednom mieste."

Aplikácia umožňuje motoristom získať informácie aj o dĺžke trvania rekonštrukcií, mapy si môžu zväčšovať aj zmenšovať a vyberať si objekty podľa vlastných kritérií.

Údaje v aplikácii by mali byť pravidelne aktualizované a zámerom je tiež doplniť informácie o rekonštrukciách plánovaných v budúcnosti.

Aplikácia pre cestujúcich MHD

Titulná stránka webu Nezmeškajto.sk s výzvou na zapojenie sa do testovania novej aplikácie

Novinkou, ktorá už bola pred pár dňami predstavená, je aplikácia pre cestujúcich využívajúcich mestskú hromadnú dopravu. Pomocou nej sa cestujúci dostanú jednoducho k informáciám o aktuálnych spojoch, aj o ich prípadných meškaniach.

Vďaka tejto aplikácii môžete tiež zistiť, kde sa nachádzajú stanovišťa s bicyklami na zapožičanie spolu s mapou a informáciami o ich obsadenosti. Ak máte záujem o testovanie aktuálnej verzie, môžete sa prihlásiť na stránke nezmeskajto.sk.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie