Aktuality

Koľko áut predala Kia v novembri? A ako sa darilo modelom Telluride či Seltos?

KIA Telluride (2020)
KIA Telluride (2020)

Spoločnosť Kia Motors Corporation oznámila, že v mesiaci november 2019 predala** 248 942 exemplárov nových automobilov**, vrátane modelov Seltos a Sportage. Výsledky za november boli mierne vyššie ako v rovnakom mesiaci predchádzajúceho roka, kedy značka na trhy umiestnila 246 942 kusov nových automobilov.

Doma v Južnej Kórei značka pritom predala 48 615 kusov vozidiel, čo je iba o 85 kusov menej ako v novembri 2018. Momentálne sa značka Kia teší na spustenie predaja malého SUV s názvom Seltos a úplne nového športového sedanu K5, ktorý sme v našich článkoch už niekoľkokrát predstavili ako ekvivalent našej Kia Optima (odkazy na články nájdete nižšie). Obidva nové modely sa dostanú na tamojší trh ešte tento rok, model Seltos však automobilka do predajov zaradila už teraz - pravdepodobne započítala aj záväzné objednávky na nové vozidlá.

Logo automobilky KIA

Dopyt po automobiloch od Kie mimo domácej pôdy sa zvýšili o 1,1 percenta na 200 327 jednotiek (verzus 198 242 ks v 11/2018), pričom ako predajne silné sa preukázali Seltos v Indii a Telluride v Spojených štátoch.

Najpredávanejším modelom celosvetovo za mesiac 11/2019 s odbytom 40 541 jednotiek však bola Kia Sportage. Toto populárne SUV v predajoch nasledujú modely K3 Forte a subkompaktný sedan Rio, ktorý sa na niektorých trhoch predáva aj ako Kia Pride.

Prečítajte si aj:


KIA predviedla svoje suverénne najväčšie SUV. Telluride má pritom motor bez turba.

ERIK STRÍŽ


Nové SUV KIA Seltos GT Line predstavuje značku v celkom novom svetle

ERIK STRÍŽ


Nová Kia Optima prekonala očakávania: kľúčové informácie o horúcej novinke

Redakcia (s)


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie