Aktuality

Honda predstavuje nový mestský hatchback! Takto bude vyzerať:

Po predstavení úplne nových modelov ako Toyota Yaris, Peugeot 208, Opel Corsa a Renault Clio môžeme napísať, že tento rok sa nesie v mene mestských áut. A Honda nechce zaostávať, preto si pre nás pripravila prvú ukážku novej generácie modelu Jazz. Toto milé autíčko sa čoskoro predstaví v plnom rozsahu 23. októbra na autosalóne v japonskom Tokiu. Medzičasom sa dnes rozbehla aj obrázková kampaň, Honda zverejnila prvý obrázok v auta odfoteného v protisvetle, ten prezrádza najmä vzhľad bočného profilu subkompaktného hatchbacku.

Celkový tvar bude v porovnaní s odchádzajúcim modelom mierne zaoblený, nové budú predné svetlomety s LED technológiou, ktoré by mali byť oveľa väčšie než na aké sme zvyknutí. Vzadu sa svetlá otočia o deväťdesiat stupňov, po novom majú byť horizontálne a zasiahnu aj do veka batožinového priestoru.

A to je, zdá sa, na dnes všetko. Honda nie je ochotná zverejniť ďalšie informácie týkajúce sa štvrtej generácie malého Jazzu, ale zástupcovia automobilky tvrdia, že model bude v Európe ponúkaný výlučne s hybridnou pohonnou sústavou.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie