Aktuality

VIDEO: Toto bolo tesné! Ďalší blázon v protismere na R1

Len pred niekoľkými minútami sa na internete objavilo ďalšie video zachytávajúce nebezpečnú situáciu na rýchlostnej ceste R1 medzi Zvolenom a Banskou Bystricou. Do protismeru sa zatiaľ z neznámych príčin dostala biela Škoda Fabia. Jej vodič si to namieril rovno do rýchleho pruhu, kde úspešne ohrozoval všetky okoloidúce autá.

Na videu môžete vidieť prekvapivé reakcie posádky jedného z áut, ktoré sa s bielym autom minulo. Veľké šťastie mal aj vodič strieborného vozidla, ten išiel v ľavom pruhu a nebyť pohotovej reakcie, tak by sa s Fabiou pravdepodobne čelne zrazil. Následky takejto nehody by boli s veľkou pravdepodobnosťou tragické.

V prípade, že sa z nejakého dôvodu ocitnete na diaľnici v protismere, snažte sa dostať do odstavného pruhu. Tam s vozidlom zastavte a zavolajte odbornú pomoc. Za žiadnych okolností nepokračujte v jazde opačným smerom a nespoliehajte sa na to, že k najbližšiemu výjazdu nejak dôjdete. Vždy je totiž lepšie čeliť pokute alebo odobratiu vodičského preukazu než mať na svedomí ľudské životy.

VIDEO TU

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie