Aktuality

VIDEO: Toto bolo tesné! Ďalší blázon v protismere na R1

Len pred niekoľkými minútami sa na internete objavilo ďalšie video zachytávajúce nebezpečnú situáciu na rýchlostnej ceste R1 medzi Zvolenom a Banskou Bystricou. Do protismeru sa zatiaľ z neznámych príčin dostala biela Škoda Fabia. Jej vodič si to namieril rovno do rýchleho pruhu, kde úspešne ohrozoval všetky okoloidúce autá.

Na videu môžete vidieť prekvapivé reakcie posádky jedného z áut, ktoré sa s bielym autom minulo. Veľké šťastie mal aj vodič strieborného vozidla, ten išiel v ľavom pruhu a nebyť pohotovej reakcie, tak by sa s Fabiou pravdepodobne čelne zrazil. Následky takejto nehody by boli s veľkou pravdepodobnosťou tragické.

V prípade, že sa z nejakého dôvodu ocitnete na diaľnici v protismere, snažte sa dostať do odstavného pruhu. Tam s vozidlom zastavte a zavolajte odbornú pomoc. Za žiadnych okolností nepokračujte v jazde opačným smerom a nespoliehajte sa na to, že k najbližšiemu výjazdu nejak dôjdete. Vždy je totiž lepšie čeliť pokute alebo odobratiu vodičského preukazu než mať na svedomí ľudské životy.

VIDEO TU

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Škoda Octavia Combi Ambition 2.0 TDI (foto: Tomáš Kelement)
Testy

Test Škoda Octavia Combi 2.0 TDI: Vzorný zamestnanec

Keď z jedného modelového radu predáte za 24 rokov viac ako 7 miliónov vozidiel z troch generácií, možno bez akýchkoľvek okolkov hovoriť o úspechu. Štvrtá generácia Octavie, ktorá prichádza na náš trh, má latku nastavenú naozaj vysoko. Dokáže ju preskočiť? Zisťovali sme so základným naftovým motorom.