Aktuality

Volkswagen hlási obrovské množstvo objednávok na svoj elektromobil ID.3

Na elektromobil Volkswagen ID.3 sme čakali pomerne dlho, ale autosalón vo Frankfurte nad Mohanom sa napokon stal dejiskom premiéry tohto prelomového vozidla a detaily o ňom sme vám priniesli prakticky okamžite.

Model ID.3 sa na trh dostane v dvoch výkonnostných verziách – 110 kW / 150 koní a 150 kW / 204 koní, v oboch prípadoch je krútiaci moment na úrovni 310 Nm. Ak sa pýtate na batérie, tak na výber budú tri typy – 45, 58 a dokonca až 77 kWh. Vzhľadom k voliteľnej kapacite akumulátorov bude dojazd modelu ID.3 na úrovní od 330 až po 550 kilometrov. Ak zoberieme do úvahy, že ide o údaj reprezentujúci novú WLTP metodiku merania, takýto dojazd predstavuje v danej triede naozaj pozoruhodný výsledok.

Základná cena najlacnejšieho vyhotovenia bude začínať na úrovni pod 30-tisíc €.

Prečítajte si aj:


AKTUALIZOVANÉ: Očakávaný elektromobil Volkswagen ID.3 zmení celé smerovanie značky!

Redakcia


Iba niekoľko dní pred debutom nám Volkswagen zaslal informáciu o tom, že záujem zákazníkov o jeho elektromobil sa v posledných týždňoch vyvíjal veľmi priaznivo. Dokonca tak, že ešte pred premiérou výrobca registroval až 30 000 objednávok modelu s názvom ID.3 1st Edition. To je názov prvej edície, ktorá bude uvedená do predaja.

Rezervácie na nový elektromobil pritom boli spustené iba v máji tohto roka, pričom budúci majitelia museli ako súčasť rezervácie uhradiť poplatok vo výške 1 000 eur. To znamená, že iba na rezerváciach Volkswagen „pretočil“ 30 miliónov eur! To však stále nie je nič v porovnaní s tým, aké budú tržby pri finálnom predaji, pretože cena ID.3 1st Edition bude niekde pod hranicou 40-tisíc eur.

Volkswagen ID.3 (modelový rok 2020)

Je potrebné uviesť, že hoci Volkswagen registruje viac ako 30-tisíc rezervácií na svoj nový elektromobil, počet reálne dodaných kusov vozidiel ID.3 1st Edition bude možno nižší. Medzi rezerváciou a finálnou kúpou automobilu sa totiž vyskytuje určitý „pohyb zákazníkov“, ktorí sa nakoniec rozhodnú ponuku automobilky nevyužiť.

Revolučný elektromobil Volkswagen ID.3 sa začne vyrábať už koncom tohto roka, pričom k prvým zákazníkom sa dostane začiatkom toho nasledujúceho. My sa teraz nesmierne tešíme na redakčný test, ktorý nám pomôže detailnejšie odhaliť charakter a vlastnosti vozidla a rozdiely, ktoré bude ponúkať v porovnaní so súčasným elektrickým e-Golfom.

Prečítajte si aj:


Volkswagen Golf 8 príde s úplne novým pohonom. Výrobca odhaľuje podrobnosti!

ERIK STRÍŽ


Test elektromobilu Volkswagen e-Golf: Žiadne experimenty - výborný výsledok!

ERIK STRÍŽ


Erik Stríž - auto motor a šport, Autoviny.sk
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie