Aktuality

Toyota pripravuje najzvláštnejšie auto, aké ste kedy videli

Toyota TJ Cruiser (2021)

Koncept predstavili v roku 2017 na autosalóne v Tokiu. A teraz má veľkú šancu, že sa dostane do výroby už v budúcom roku. Toyota Tj Cruiser s vlastnosťami vanu a SUV-čka navrhli ako univerzálne vozidlo pre aktívnych ľudí.

Nezvyčajné vozidlo Toyoty má podľa najnovších informácií debutovať v japonských autosalónoch v októbri 2020. Hranatá silueta modelu Tj Cruiser je spojením dodávky a SUV, čo vyjadruje aj názov. Písmeno T v označení znamená Toolbox, čiže skrinka na náradie, a J znamená Joy, teda radosť.

Dizajn modelu Tj Cruiser kladie dôraz na praktickosť. Sedadlá pre cestujúcich po sklopení vytvoria úplnú rovinu a vďaka tomu sa do auta zmestia predmety s dĺžkou 3 m, ako napríklad surfovacie dosky alebo bicykle. Na zadných sedadlách a bočných stenách sú body na pripevnenie upevňovacích lán. Posuvné bočné dvere koncepčného modelu vytvárajú priestranný otvor, ktorý umožňuje ľahké nakladanie a vykladanie veľkých predmetov, resp. bezproblémové nastupovanie a vystupovanie. Sedák sedadla priamo za vodičom možno vyklopiť nahor, a vytvoriť tak ďalšie miesto na uloženie nákupu alebo iného nákladu.

Toyota TJ Cruiser (2021)

Štvormiestne vozidlo má dĺžku 4 300 mm, šírku 1 775 mm, výšku 1 620 mm a rázvor 2 750 mm. Maska chladiča, strecha a blatníky sú vyrobené z materiálov odolných pred škrabancami.

Podľa informácií Best Car by mala byť produkčná verzia hranatej Toyoty o čosi kratšia a vyššia od crossoveru Toyota C-HR. Posuvné dvere konceptu by pravdepodobne mali nahradiť tradičné. Model sa môže v ponuke objaviť s dvomi alebo tromi radmi sedadiel. V oboch prípadoch s možnosťou sklopiť ich do roviny.

Toyota TJ Cruiser (2021)

Podľa neoficiálnych správ budú mať japonskí zákazníci na výber dvojlitrový benzínový motor poháňajúci prednú nápravu alebo hybridný systém 4. generácie s motorom 1.8 známym z Toyoty C-HR, Priusu a novej Corolly. Auto bolo postavené na modulárnej platforme TNGA, ktorá sa systematicky dostáva do ďalších modelov ako sú Camry, Corolla, RAV4, Prius, Avalon či Toyota C-HR.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.