Aktuality

POZOR! Veľká zmena pri prihlasovaní auta na dopravnom inšpektoráte:

Pri kúpe nového alebo používaného vozidla je držiteľ povinný prihlásiť auto do evidencie na dopravnom inšpektoráte v mieste trvalého bydliska alebo podľa sídla firmy. Túto povinnosť si každý majiteľ musí splniť do 30 dní od nadobudnutia vozidla a sú s ňou spojené aj nemalé byrokratické prekážky.

Po rokoch však prichádza príjemná zmena, ktorá aspoň čiastočne odbremení žiadateľov od papierovačiek. Od dnes (01.08.2019) už totiž nebudete musieť na dopravnom inšpektoráte predkladať vyplnené žiadosti o prihlásenie či vykonanie zmeny v evidencii vozidiel. Po novom to za vás vyplní už konkrétny pracovník na základe vami predložených dokladov.

Táto zmena ušetrí prácu najmä žiadateľom, ktorí sa neraz pri vypĺňaní údajov pomýlili a tým pádom skomplikovali samotný prepis.

Foto: MINV.SK

VIDEO: Porovnali sme BMW X7 M50d s Daciou Lodgy!

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Škoda Octavia Combi Ambition 2.0 TDI (foto: Tomáš Kelement)
Testy

Test Škoda Octavia Combi 2.0 TDI: Vzorný zamestnanec

Keď z jedného modelového radu predáte za 24 rokov viac ako 7 miliónov vozidiel z troch generácií, možno bez akýchkoľvek okolkov hovoriť o úspechu. Štvrtá generácia Octavie, ktorá prichádza na náš trh, má latku nastavenú naozaj vysoko. Dokáže ju preskočiť? Zisťovali sme so základným naftovým motorom.