Aktuality

Konečne sa začali riešiť opustené vraky áut v meste, dostanú „druhý život“

Na Slovensku menej známa značka českého výrobcu piva, ktorá bola založená v roku 2008, sa okrem výroby piva venuje aj spoločenským témam. Pred piatimi rokmi spustila projekt s názvom “Podľa seba”, v rámci ktorého podporuje mladých a kreatívnych ľudí, ako napríklad našu snowboardistku Bašu Števulovú alebo kapelu Billy Barman.

Svoje zastúpenie na Slovensku má v hlavnom meste, na ktoré zamerala aj svoj najnovší projekt, ktorým chce ukázať, že jej záleží aj na meste, v ktorom pôsobí. Kampaň “Svojou cestou” má za cieľ odstrániť z Bratislavy vraky starých a nepoužívaných áut, ktoré zbytočne zaberajú parkovacie miesta a zhoršujú vzhľad mesta.

Vrak auta v hlavnom meste

Aby sa firme podarilo zozbierať čo najviac autovrakov, oslovila aj svojich fanúšikov, ktorí môžu nahlásiť staré autovraky v ich okolí pomocou sociálnych sietí. Následne budú kontaktovať zástupcovia firmy majiteľov týchto áut s ponukou odkúpenia vrakov. Po odkúpení príde na rad kreatívna práca slovenských umelcov Barbory Idesovej, Haziho, Tomáša Bánika a Victora Vauna, ktorí urobia zo starých a škaredých áut umelecké diela. Tie budú použité ako luxusné sedenie v plánovanom autokine.

Miesto plánovaného autokina zatiaľ nie je verejnosti známe, v súčasnosti prebieha zber autovrakov a letného autokina s originálnym sedením sa dočkáme pravdepodobne až budúce leto.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Testy

TEST: Kia Sorento je rodinné auto roka, ukážeme vám prečo

V Spojených štátoch sa Kia pochválila tým, že jej model Sorento v sedemmiestnej verzii získal ocenenie Najlepšie rodinné auto roka 2021. Súhlasíme s tým, že si Kia titul zaslúži a pozreli sme sa do takejto sedemmiestnej verzie, aby sme vám ukázali praktickú stránku tohto priestranného SUV.