Aktuality

Nebezpečný trend, ktorý môže ohroziť Slovensko. Automobilky sťahujú výrobu vozidiel späť domov!

Určite ste počuli o odstavení technologickej firmy Huawei z amerického trhu. Niekoľko Trumpových rozhodnutí stačilo na to, aby americká vláda priviedla čínskeho výrobcu telefónov do veľmi ťažkej situácie. Zákaz spolupráce s touto spoločnosťou znemožnil americkým firmám dodávať softvér a technológie potrebné k výrobe čínskych zariadení, čo negatívne ovplyvňuje ďalšie fungovanie a rast spoločnosti Huawei. Tejto obchodnej vojny medzi USA a Čínou sa zľakli aj iné spoločnosti. Napríklad taký Apple naznačil presun niektorých aktivít späť do USA.

Trumpov prístup sa pozdáva aj iným nacionalistickým lídrom vo svete, ktorí chcú taktiež presunúť výrobu niektorých spoločností späť do domácej krajiny. Pred niekoľkými mesiacmi oznámil Ford ukončenie produkcie v Rusku, Nissan sťahuje výrobu z Veľkej Británie a Fiat teraz oznámil investíciu, ktorej cieľom je zabezpečiť výrobu nového elektrického modelu v domácom Taliansku.

Koncern FCA naleje až 700 miliónov eur do závodu Miafiori nachádzajúci sa v blízkosti Turína. Ročná produkcia čisto elektrických Fiatov 500 má dosahovať minimálne 80 000 kusov ročne s možnosťou rozšírenia. Šéf automobilky odhaduje začiatok produkcie už počas druhej polovice budúceho roka a plánuje vo fabrika zamestnať minimálne 1 200 zamestnancov.

„Toto auto bude koncipované, navrhnuté a skonštruované v Taliansku. Je to skutočný produkt „Made at Fiat“ a „Made in Turin“. Pôjde o ďalšiu vynikajúcu ukážku našich schopností vytvárať a inovovať,“ hovorí Gorlier.

FOTO: FIAT

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie