Magazín

Na akých autách jazdia Sagan, McGregor, Ronaldo, Backham a ďalší známi športovci?

Niektorí zo svetoznámych športovcov patria k najväčším zberateľom áut a hodnota ich vozového parku dosahuje milióny. Často patria k prvým majiteľom noviniek a radi si prispôsobujú interiér a funkcie auta na mieru podľa ich špecifických požiadaviek.

Roger Federer

Známy tenista je ambasádorom značky Mercedes-Benz a každých 6 mesiacov tak môže vymeniť svoje auto za nové a ešte lepšie. Ich spolupráca začala už v roku 2010, takže Federer si za ten čas mohol vyskúšať celkom peknú zbierku Mercedesov.

David Beckham

David vlastní rozsiahly vozový park a je jednoznačným nadšencom automobilizmu. Do jeho zbierky patria napríklad Jeep Wrangler, Rolls Royce Phantom Drophead Coupe, Bentley Continental Supersports, Jaguar F-type, Range Rover Vogue, Audi S8 a mnoho iných modelov týchto značiek.

Cristiano Ronaldo

Ronaldo je tiež milovníkom drahých a exkluzívnych automobilov a jeho zbierka je jednou z najväčších. Jeho špecialitou je, že si kupuje vždy najnovší model v najvyššej výbave. Do jeho zbierky patria (a v minulosti patrili) napríklad Bugatti Veyron, Rolls Royce Phantom, Maserati, Ferrari, BMW, Audi RS6, Bentley Continental GT Speed, Lamborghini Aventador LP700-4, Mercedes-Benz C220, Porsche Cayenne, Aston Martin DB9 a mnohé iné.

Alexandr Michajlovič Ovečkin

Ovečkin rád jazdí Mercedesy a vlastní niekoľko modelov tejto značky. V roku 2014, keď sa Rusi stali majstrami sveta v hokeji, dostal od ruského prezidenta Vladimira Putina jeden nový Mercedes-Benz do zbierky.

Conor McGregor

K silnému mužovi bezpochyby patria silné rýchle autá. Conor si potrpí tiež na luxus, do jeho zbierky preto patria prevažne modely značiek Lamborghini a Rolls Royce. Vlastní napríklad Lamborghini Aventador, Lamborghini Huracan Avio, Rolls Royce Dawn, Phantom Drophead a Ghost. Okrem nich však občas vyvetrá aj svoj Range Rover, BMW, Chevrolet, Mercedes-Benz, Cadillac alebo McLaren.

Dwayne “The Rock” Johnson

Predtým ako sa stal filmovou hviezdou bol Dwayne wrestlerom. Určite aj vďaka sérii filmov Rýchlo a zbesilo v sebe objavil vášeň k drahým autám. Jeho zbierka je obrovská a jej odhadovaná hodnota je 190 miliónov dolárov. Patria do nej napríklad Pagani Huayra, Ford F-150 Pickup prispôsobený na mieru, Ferrari LaFerrari Matte White, Rolls-Royce Wraith, Ford Mustang a GT a mnoho iných.

Serena Williams

Azda najznámejšia americká tenistka jazdí výhradne tie najluxusnejšie a najrýchlejšie autá, ku ktorým patrí napríklad Bentley Continental Supersports.

Peter Sagan

Náš trojnásobný majster sveta v cyklistike tiež prepadol vášni k drahým autám. Aj keď je oficiálne tvárou značky Citroen, jeho vysnívané auto je starý Dodge Charger z roku 1970. Sagan si ho dal pred tromi rokmi vyhotoviť na objednávku v USA, pričom ho určite inšpiroval aj film Rýchlo a zbesilo, v ktorom na ňom jazdil Vin Diesel. Výnimočné na tomto aute je aj to, že má maximálny výkon až 1 000 koní, vďaka čomu si vyslúžil aj prezývku “beštia”.

Aj keď je samotné auto retro kúskom, má moderné vybavenie. Sú v ňom iba dve sedadlá, keďže zvyšok priestoru zaberá audiotechnika. Na kožených poťahoch sú vyšité jeho iniciálky a logo pripomínajúce bicykel. Aj keď je cena tohto unikátneho kúsku neznáma, je isté, že to bola pomerne veľká investícia.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Indian Scout Rogue (auto motor a šport č. 6/2022, foto: Juraj Hrivnák)
MOTO

Zlý chlapec. Test Indian Scout Rogue

Pohľad do slovníka hovorí, že rogue má v slovenčine viacero významov, no ani jeden nie je veľmi pozitívny. Azda najjemnejšie by sa to dalo preložiť ako nezbedník. To by sedelo na človeka. No ako je to v prípade, pokiaľ takto označíte motocykel?