Magazín

Na akých autách jazdia Sagan, McGregor, Ronaldo, Backham a ďalší známi športovci?

Niektorí zo svetoznámych športovcov patria k najväčším zberateľom áut a hodnota ich vozového parku dosahuje milióny. Často patria k prvým majiteľom noviniek a radi si prispôsobujú interiér a funkcie auta na mieru podľa ich špecifických požiadaviek.

Roger Federer

Známy tenista je ambasádorom značky Mercedes-Benz a každých 6 mesiacov tak môže vymeniť svoje auto za nové a ešte lepšie. Ich spolupráca začala už v roku 2010, takže Federer si za ten čas mohol vyskúšať celkom peknú zbierku Mercedesov.

David Beckham

David vlastní rozsiahly vozový park a je jednoznačným nadšencom automobilizmu. Do jeho zbierky patria napríklad Jeep Wrangler, Rolls Royce Phantom Drophead Coupe, Bentley Continental Supersports, Jaguar F-type, Range Rover Vogue, Audi S8 a mnoho iných modelov týchto značiek.

Cristiano Ronaldo

Ronaldo je tiež milovníkom drahých a exkluzívnych automobilov a jeho zbierka je jednou z najväčších. Jeho špecialitou je, že si kupuje vždy najnovší model v najvyššej výbave. Do jeho zbierky patria (a v minulosti patrili) napríklad Bugatti Veyron, Rolls Royce Phantom, Maserati, Ferrari, BMW, Audi RS6, Bentley Continental GT Speed, Lamborghini Aventador LP700-4, Mercedes-Benz C220, Porsche Cayenne, Aston Martin DB9 a mnohé iné.

Alexandr Michajlovič Ovečkin

Ovečkin rád jazdí Mercedesy a vlastní niekoľko modelov tejto značky. V roku 2014, keď sa Rusi stali majstrami sveta v hokeji, dostal od ruského prezidenta Vladimira Putina jeden nový Mercedes-Benz do zbierky.

Conor McGregor

K silnému mužovi bezpochyby patria silné rýchle autá. Conor si potrpí tiež na luxus, do jeho zbierky preto patria prevažne modely značiek Lamborghini a Rolls Royce. Vlastní napríklad Lamborghini Aventador, Lamborghini Huracan Avio, Rolls Royce Dawn, Phantom Drophead a Ghost. Okrem nich však občas vyvetrá aj svoj Range Rover, BMW, Chevrolet, Mercedes-Benz, Cadillac alebo McLaren.

Dwayne “The Rock” Johnson

Predtým ako sa stal filmovou hviezdou bol Dwayne wrestlerom. Určite aj vďaka sérii filmov Rýchlo a zbesilo v sebe objavil vášeň k drahým autám. Jeho zbierka je obrovská a jej odhadovaná hodnota je 190 miliónov dolárov. Patria do nej napríklad Pagani Huayra, Ford F-150 Pickup prispôsobený na mieru, Ferrari LaFerrari Matte White, Rolls-Royce Wraith, Ford Mustang a GT a mnoho iných.

Serena Williams

Azda najznámejšia americká tenistka jazdí výhradne tie najluxusnejšie a najrýchlejšie autá, ku ktorým patrí napríklad Bentley Continental Supersports.

Peter Sagan

Náš trojnásobný majster sveta v cyklistike tiež prepadol vášni k drahým autám. Aj keď je oficiálne tvárou značky Citroen, jeho vysnívané auto je starý Dodge Charger z roku 1970. Sagan si ho dal pred tromi rokmi vyhotoviť na objednávku v USA, pričom ho určite inšpiroval aj film Rýchlo a zbesilo, v ktorom na ňom jazdil Vin Diesel. Výnimočné na tomto aute je aj to, že má maximálny výkon až 1 000 koní, vďaka čomu si vyslúžil aj prezývku “beštia”.

Aj keď je samotné auto retro kúskom, má moderné vybavenie. Sú v ňom iba dve sedadlá, keďže zvyšok priestoru zaberá audiotechnika. Na kožených poťahoch sú vyšité jeho iniciálky a logo pripomínajúce bicykel. Aj keď je cena tohto unikátneho kúsku neznáma, je isté, že to bola pomerne veľká investícia.