Aktuality

Nové SUV automobilky Lada? Pozrite si fotografie modelu, ktorý by sme chceli vidieť vo výrobe.

Jednou z najdôležitejších noviniek tohto roka na ruskom trhu je práve nový crossover od značky Renault. Fotografie modelu Arkana ste s najväčšou pravdepodobnosťou videli aj na našom webe, pričom samotné auto stojí na základoch najnovšej Dacie Duster. Rovnaký je podvozok aj interiérové časti.

Zaujímavosťou a najväčším lákadlom tohto auta je práve karoséria v tvare SUV kupé. Tou väčšinou disponujú len modely prémiových výrobcov ako Mercedes-Benz GLC kupé či BMW X4 a X6, nikdy predtým však nebola táto karosárska verzia použitá na lacnejšom aute neprémiovej značky.
Automobilku k tomuto počinu viedli najmä predajné čísla.

Renault Arkana Concept (2018)

Veľké SUV kupé sú medzi rusmi populárne a Renault prišiel so zaujímavým nápadom ponúknuť alternatívu aj pre bežných ľudí, ktorí si drahé modely od BMW či Mercedesu-Benz nemôžu dovoliť. Mnohí sa však pýtajú, prečo automobilka Renault nevyužila koncernovú značku Lada. Model Arkana bol totiž vyvíjaný špeciálne pre ruský trh a predaj pod značkou Lada by dával ešte väčší zmysel.

Rovnaký názor má aj grafik Nikita Chuiko, ktorý sa rozhodol prerobiť Renault Arkana na Ladu. A výsledok nevyzerá vôbec zle! Dovolíme si napísať, že v tomto vyhotovení sa nám páči ešte viac než originál. Čo si o tom myslíte vy?

Foto: Renault a kolesa.ru

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Prvá jazda - Mazda MX-30 (foto: Ondrej Kroutil pre auto motor a šport, 2020)
Testy

Mazda MX-30: Naozaj ekologická

Keď už Mazda niečo spraví, môžete sa staviť, že to bude poriadne. Tento prístup zvolila aj pri svojom historicky prvom elektromobile. A k tomu, či ho potrebujete, zaujíma nezvyčajne úprimný postoj.