Aktuality

Američania overovali bezpečnosť detí v autách, Toyota, Lexus a Subaru dopadli na výbornú

Lexus, Toyota a Subaru sú na špičke v bezpečnosti

V tohtoročných testoch získali najvyššie ocenenie Good+ modely Lexus RX a UX, Toyoty Avalon, Camry, Corolla hatchback, Prius a RAV4.

Vozidlá značky Lexus a Toyota získali 7 najvyšších hodnotení a jedinou značkou, ktorá dosiahla rovnako vysoké skóre, bolo Subaru.

Stojí za zmienku, že Lexus bol tiež jediným producentom prémiovej triedy, ktorého dva modely získali najvyššie skóre.

Dobré hodnotenie Good bolo udelené aj ďalším vozidlám japonských značiek. V prípade Lexusu je to ES, IS, NX a RC, v prípade značky Toyota modely C-HR, Highlander a Prius Prime.

V teste inštalácie detských autosedačiek Toyota a Lexus na výbornú

Dôležité kritériá

Pri hodnotení brali odborníci z IIHS do úvahy to, ako hlboko sú upevňovacie prvky autosedačky v priestore medzi operadlom a sedadlom a aký uhol vytvárajú. Posudzovali tiež silu potrebnú na pripevnenie autosedačky do úchytného systému, ako aj umiestnenie horných upevňovacích popruhov.

V teste inštalácie detských autosedačiek Toyota a Lexus na výbornú
V teste inštalácie detských autosedačiek Toyota a Lexus na výbornú

Kto vykonával testy?

Organizácia pre bezpečnosť cestnej premávky IIHS od roku 2015 testuje nové modely automobilov aj z hľadiska jednoduchosti upevnenia detských autosedačiek. Vychádza z predpokladu, že čím je montáž autosedačky jednoduchšia, tým väčšia je pravdepodobnosť, že bude upevnená správne a zaručí maximálnu ochranu vo chvíli nehody. Na americkom trhu platí pre správny spôsob pripevnenia detských autosedačiek k automobilu normovaný spôsob LATCH (Lower Anchors and Tethers for Children), ktorý je ekvivalentom európskeho ISOFIX-u.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie