Aktuality

Toto bude hit! Nová generácia Mercedesu-Benz GLA je na ceste:

O lacnejších kompaktných modeloch nechceli tradiční fanúšikovia Mercedesu v minulosti ani počuť, dnes tvoria veľkú časť ponuky značky. Okrem klasickej Triedy A v rôznych karosárskych verziách tu máme aj CLA, ku ktorému čoskoro pribudne aj Shooting Brake, Triedu B, nedávno predstavený crossover GLB a pripravované GLA.

Model GLA si zaslúži novú generáciu, ktorá by mohla nadviazať na veľmi úspešný príbeh predchodcu. Ani tá sa však v minulosti nevyhla chybám a kritike. Zákazníkom vadil najmä malý vnútorný priestor, obzvlášť zadné sedadlá dokázali cestujúcim sprostredkovať zážitok podobný službe na U-571.

Pripravované auto bude postavené na základoch Triedy A, čoho dôkazom sú aj špionážne fotky odhaľujúce prvé línie nového GLA. Aj iné neoficiálne informácie tvrdia, že crossover bude len oplastovaná a mierne zvýšená Trieda A. Rovnaký má byť aj interiér, výber pohonných jednotiek či priestorové podmienky na zadných sedadlách a v batožinovom priestore. Pôjde o najmenší súčasne ponúkaný crossover značky a zaradí sa pod nedávno predstavené GLB. Napriek tomu by pripravovaná Trieda GLA mohla ponúkať aj pohon všetkých štyroch kolies .

Viac informácií by sme sa mohli dozvedieť už vo Frankfurte, nateraz nám však musia stačiť prvé vizualizácie od talentovaného ruského grafika, ktoré nám ukazujú približný vzhľad pripravovaného modelu.

Foto: Kolesa.ru

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie