Aktuality

Na Slovensku sa bude vyrábať nový model! Takto vyzerá:

Fotografia zachytáva displej v kaplnke prístrojov, na ktorom je softvérovo vyobrazená skutočná podoba nového modelu bez akejkoľvek kamufláže. Obrázok najprv koloval na rôznych internetových fórach a čoskoro sa objavil aj na sociálnej sieti Twitter.

Prezradená je celá bočná časť auta. Už na prvý pohľad môžeme povedať, že novinka ponesie výrazne modernejší dizajn exteriéru než tomu bolo doteraz. K zaujímavým detailom patria typické strešné okno či farebne odlíšený c-stĺpik. Do bokov jemne zasahujú aj nové predné svetlomety s Full LED technológiou. Napriek zaobleniu karosérie sa zdá, že Defenderu naďalej zostane charakteristický vzhľad predchodcu obohatený o nové technológie.

Lepšie by mali byť aj jazdné vlastnosti a komfort na bežných cestách. To zaručí upravená platforma MLA používaná pri modeloch Range Rover Sport a Discovery. Oficiálne informácie o nových pohonných jednotkách zatiaľ nemáme, no špekuluje sa nad základom v podobe dvojlitrového vznetového alebo spaľovacieho štvorvalca. Samozrejmosťou bude pohon všetkých štyroch kolies a výber medzi manuálnou a automatickou prevodovkou. Neskôr plánuje automobilka do ponuky zaradiť aj elektrifikovanú verziu tohto modelu.

Všetko podstatné sa dozvieme už čoskoro na autosalóne vo Frankfurte, ktorý sa bude konať v priebehu septembra.

Foto: Twitter Carscoops

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie