Aktuality

Na Slovensku sa bude vyrábať nový model! Takto vyzerá:

Fotografia zachytáva displej v kaplnke prístrojov, na ktorom je softvérovo vyobrazená skutočná podoba nového modelu bez akejkoľvek kamufláže. Obrázok najprv koloval na rôznych internetových fórach a čoskoro sa objavil aj na sociálnej sieti Twitter.

Prezradená je celá bočná časť auta. Už na prvý pohľad môžeme povedať, že novinka ponesie výrazne modernejší dizajn exteriéru než tomu bolo doteraz. K zaujímavým detailom patria typické strešné okno či farebne odlíšený c-stĺpik. Do bokov jemne zasahujú aj nové predné svetlomety s Full LED technológiou. Napriek zaobleniu karosérie sa zdá, že Defenderu naďalej zostane charakteristický vzhľad predchodcu obohatený o nové technológie.

Lepšie by mali byť aj jazdné vlastnosti a komfort na bežných cestách. To zaručí upravená platforma MLA používaná pri modeloch Range Rover Sport a Discovery. Oficiálne informácie o nových pohonných jednotkách zatiaľ nemáme, no špekuluje sa nad základom v podobe dvojlitrového vznetového alebo spaľovacieho štvorvalca. Samozrejmosťou bude pohon všetkých štyroch kolies a výber medzi manuálnou a automatickou prevodovkou. Neskôr plánuje automobilka do ponuky zaradiť aj elektrifikovanú verziu tohto modelu.

Všetko podstatné sa dozvieme už čoskoro na autosalóne vo Frankfurte, ktorý sa bude konať v priebehu septembra.

Foto: Twitter Carscoops

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?