Aktuality

VIDEO: Vodič BMW v Bratislave z cesty vytlačil motorkára, ten havaroval hrozným spôsobom

V Bratislave sa včera (10.6.2019) odohrala dopravná nehoda, ktorá spôsobila vrásky na tvárach všetkých motoristoch jazdiacich po jednom z hlavných ťahov mesta. Nehoda automobilu značky BMW a motorky sa odohrala na Gagarinovej ulici smerom do centra, po ktorej denne prejdú desiatky tisíc vozidiel.

Video z palubnej kamery odhaľuje, ako sa celý incident odohral. Vodič motorky prechádzal po pravej strane cesty v pravom pruhu, pravdepodobne so zámerom okamžite sa napojiť na obchvat mesta smerom k Avionu a na Žilinu. Vodič vozidla BMW v strednom pruhu zdanlivo ako trest pre motorkára zrazu vyšiel zo svojho pruhu doprava tak, aby motorkára spomalil. Motorkár sa však nemal inú možnosť ako zatočiť doprava a následne stratil nad svojím vozidlom kontrolu. Motorkár dopadol veľmi nešťastne hlavou na približne 15 centimetrov vysoký obrubník s chodníkom a šmýkal sa približne ďalších dvadsať metrov.

Dopravná situácia v danej lokalite je v týchto mesiacoch doslova príšerná. Mesto sa rozhodlo, že zo štyroch jazdných pruhov spraví šesť s tým, že existujúce pruhy zúži na rovné dva metre. Pravý pruh v každom smere je pritom nie je vyhradený pre autobusy, na jeho začiatku je zákazová značka B5, teda zákaz vjazdu osobných automobilov. Motorkári po ňom jazdiť môžu. Každých niekoľko minút tu preto vznikajú nebezpečné situácie a táto je demonštráciou celej situácie.

Z dostupného videa usudzujeme, že vodič BMW zámerne a cielene spôsobil haváriu motocykla. Do úvahy prichádza aj náhoda a nepozornosť vodiča BMW. Nie je pravda, že by motorkár porušil predpisy a predbiehal z pravej strany, pretože vozidlá v strednom pruhu spomalili v dôsledku kolóny a prechodu pre chodcov, jednalo sa teda o obyčajnú priebežnú jazdu v pruhoch.

-Koniec článku-

Predstavenie Škoda Mountiaq

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie