Aktuality

VIDEO: Vodič BMW v Bratislave z cesty vytlačil motorkára, ten havaroval hrozným spôsobom

V Bratislave sa včera (10.6.2019) odohrala dopravná nehoda, ktorá spôsobila vrásky na tvárach všetkých motoristoch jazdiacich po jednom z hlavných ťahov mesta. Nehoda automobilu značky BMW a motorky sa odohrala na Gagarinovej ulici smerom do centra, po ktorej denne prejdú desiatky tisíc vozidiel.

Video z palubnej kamery odhaľuje, ako sa celý incident odohral. Vodič motorky prechádzal po pravej strane cesty v pravom pruhu, pravdepodobne so zámerom okamžite sa napojiť na obchvat mesta smerom k Avionu a na Žilinu. Vodič vozidla BMW v strednom pruhu zdanlivo ako trest pre motorkára zrazu vyšiel zo svojho pruhu doprava tak, aby motorkára spomalil. Motorkár sa však nemal inú možnosť ako zatočiť doprava a následne stratil nad svojím vozidlom kontrolu. Motorkár dopadol veľmi nešťastne hlavou na približne 15 centimetrov vysoký obrubník s chodníkom a šmýkal sa približne ďalších dvadsať metrov.

Dopravná situácia v danej lokalite je v týchto mesiacoch doslova príšerná. Mesto sa rozhodlo, že zo štyroch jazdných pruhov spraví šesť s tým, že existujúce pruhy zúži na rovné dva metre. Pravý pruh v každom smere je pritom vyhradený pre vozidlá ťažie ako 3,5 tony s tým, že osobné automobily a motorkári po nich môžu prechádzať iba vtedy, keď odbáčajú vpravo. Každých niekoľko minút tu preto vznikajú nebezpečné situácie a táto je demonštráciou celej situácie.

Z dostupného videa usudzujeme, že vodič BMW zámerne a cielene spôsobil haváriu motocykla. Do úvahy prichádza aj náhoda a nepozornosť vodiča BMW. Nie je pravda, že by motorkár porušil predpisy a predbiehal z pravej strany, pretože vozidlá v strednom pruhu spomalili v dôsledku kolóny a prechodu pre chodcov, jednalo sa teda o obyčajnú priebežnú jazdu v pruhoch.

-Koniec článku-

Predstavenie Škoda Mountiaq

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie