Aktuality

FIAT vs RENAULT: Z obchodu storočia nič nebude, Taliani sa opäť predviedli v najhoršom svetle!

Fiat logo

Predstavenstvo spoločnosti Fiat Chrysler Automobiles , ktoré sa zišlo pod predsedníctvom Johna Elkanna, sa rozhodlo s okamžitou účinnosťou odvolať svoj návrh na zlúčenie predložený skupine Groupe Renault.

FCA uvádza, že sa jej celá idea naďalej páči a považuje ju za zaujímavú. Ukázalo sa však, že politické podmienky vo Francúzsku v súčasnosti neumožňujú, aby spolupráca bola úspešná.

Taliansko-americký koncern ustupuje z rokovaní o možnom spojení s Groupe Renault po tom, čo sa na internet dostali správy o veľkolepom návrhu spojenia s Francúzmi.

Čo presne znamená vyhodnotenie, že politická situácia vo Francúzsku nepraje možnej spolupráci, zatiaľ nevieme. FCA sa však prostredníctvom oficiálnej správy poďakovalo Groupe Renault, jej generálnemu riaditeľovi, ako aj partnerom Aliancie v spoločnosti Nissan Motor Company a spoločnosti Mitsubishi Motors Corporation za ich „konštruktívnu angažovanosť vo všetkých aspektoch návrhu FCA“.

Takže najväčšia automobilka sveta sa nekoná, taliansko-americko-francúzsky automobilový koncern ostal iba senzáciou, ktorá sa v dohľadnej dobe neuskutoční.

Paradoxné je to najmä v súvislosti, že práve dnes sme publikovali správu o tom, ako by mohlo vyzerať nové FIAT Tipo po spoločnom vývoji s Renaultom.

Prečítajte si aj:


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie