Aktuality

Mercedes-Benz spustil predaj elektrického EQC, poznáme cenu základnej verzie

Značka Mercedes-Benz patriaca pod koncern Daimler predstavila finálnu podobu svojho prvého elektrického SUV spadajúce pod značku EQ iba nedávno a dnes píšeme o tom, že spúšťa jeho predaj.

Elektromobil Mercedes-Benz EQC je skutočne pôsobivý - a nielen dizajnom, ktorý nás vskutku prekvapil už keď sa prvýkrát ukázal verejnosti. SUV má rozmery 4 761×1 884×1 624 mm a rázvor 2 873 mm. Jeho pohonný systém dokáže vyvinúť maximálny výkon 300 kW a max. krútiaci moment až 765 Nm. Podľa metodiky WLTP je spotreba 25,0 – 22,4 kW/100 km a dojazd 374 - 416 km. Trakčné akumulátory majú kapacitu 80 kWh.

Výrobca momentálne avizuje príchod prvej edície elektromobilu s názvom EQC Edition 1886. Vzdáva tým poctu počiatkom výroby automobilu ako takého a uvádza novinku do svojho portfólia ako revolučný krok.

Nové elektrické SUV schádza z výrobnej linky v závode v Brémach a možno si ho objednať už teraz. Cena základnej verzie začína na sume 76 800 eur s DPH.

Na Slovensku EQC spĺňa podmienky na udelenie štátnej podpory vo výške 5 000 eur, ktorá má byť spustená v decembri tohto roka.

„Základná verzia pre slovenský trh zahŕňa okrem iného aj tepelnoizolačné tmavo tónované sklo, balík komfortnej výbavy KEYLESS-GO, asistent sledovania mŕtveho uhla, balík odkladacích priestorov a nabíjací kábel pre domácu zásuvku. Záujemca o EQC má možnosť využiť poradenstvo týkajuce sa inštalácie nabíjacej stanice v jeho zázemí,“ uvádza výrobca vo svojej tlačovej správe.

EQC je vybavené vodou chladenou nabíjačkou s výkonom 7,4 kW a je tak pripravené na nabíjanie striedavým prúdom (AC) doma a na verejných nabíjacích staniciach. Až tri razy rýchlejšie ako z domovej zásuvky prebehne nabíjanie z nabíjacej skrinky Mercedes-Benz (wallbox). Vodiči modelu EQC Edition 1886 budú mať zvýhodnený prístup k európskej vysokovýkonnej nabíjacej sieti IONITY.

Erik Stríž
Erik Stríž je redaktorom magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti sa pohybuje od roku 2007, okrem konvenčných auto-moto tém sa venuje aj problematike udržateľnej mobility, technológiám a dizajnu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?