Aktuality

VIDEO: Takto hrajú bowling električky! Nič lepšie dnes neuvidíte:

Človek je tvor súťaživý, o tom snáď ani netreba pochybovať. Niektorí sú schopní obetovať veľkú časť svojho života len kvôli tomu, aby boli vo svojej disciplíne najlepší. Nie za všetko ale môžete získať olympijské zlato či majstrovskú trofej. Existujú špičkoví ľudia v profesiách, pre ktoré jednoducho neexistuje oficiálna súťaž. S týmto problémom zápasili aj vodiči električiek, ktorí sa rozhodli zorganizovať vlastné „majstrovstvá“ so zaujímavými disciplínami. Šampionát vodičov električiek sa minulý víkend uskutočnil v Bruseli.

Súťaž zahŕňa sériu štyroch električiek a štyri rôzne výzvy. Cieľom prvej električky bolo zastaviť tak, aby nezasiahla kužeľ. Druhou výzvou bolo dostať sa čo najbližšie k umiestnenej soche bez toho, aby sa jej dotkli. Tretia výzva spočívala v snahe zastaviť s dverami električky na vyznačenom mieste nástupišťa a štvrtá sa týkala núdzového brzdenia. Najvtipnejšia zo všetkých disciplín však bola disciplína, pri ktorej mala električka vraziť do nafukovacej lopty, pričom cieľom bolo zhodiť čo najväčší počet kužeľov. Niečo ako električkový bowling.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie